REKLAMA

W Płocku będą nowe ulice. Gdzie?

REKLAMA

Podczas najbliższej Sesji Rady Miasta Płocka zostaną podjęte uchwały w sprawie zmiany nazwy ulic. Którzy mieszkańcy będą musieli wymienić prawo jazdy i dowód rejestracyjny?

Pierwsza ze zmian dotyczy mieszkańców osiedla Podolszyce, a konkretnie części dotychczasowej ulicy Gościniec. Działki o numerach 3707/18, 3707/19, 3707/33 oraz 3707/34 będą nosiły już wkrótce nazwę ul. Wacława Milke, stanowiąc rozszerzenie już istniejącej ulicy.

PowiązaneTematy

Jak czytamy w uzasadnieniu, powodem tej zmiany jest fakt, iż od zachodnie strony ulicy Wacława Milke przylega ul. Gościniec, co powoduje różnego rodzaju utrudnienia, związane chociażby z dojazdem służb uprzywilejowanych.

materiały sesyjne

Kolejna zmiana dotyczy części ulicy Ciechomickiej, położonej na osiedlu Ciechomice, na działkach nr 913 oraz 920/10. Po przyjęciu uchwały, ten fragment będzie nosił nazwę ul. Stawowa.Zmiana nastąpi ze względu na nowe podziały nieruchomości i konieczność zachowania prawidłowej numeracji budynków mieszczących się przy ul. Ciechomickiej.

materiały sesyjne

Trzecia zmiana nastąpi również na osiedlu Ciechomice. Dotychczasowa ul. Włościany na działce nr 650, będzie nosiła nazwę ul. Kasztelańska. I w tym przypadku zmiana wymuszona jest nowymi podziałami nieruchomości.

materiały sesyjne

Ostatnia nazwa procedowana podczas najbliższej sesji rady miasta dotyczy rozszerzenia ulicy Przyjaznej. Dołączą do niej działki o numerach ewidencyjnych 153/4, 154/1, 154/2, 513/9, 513/28 i 801/2. W tym przypadku także zmiana następuje na skutek nowych podziałów nieruchomości.

materiały sesyjne

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

 1. regionalista. says:

  cd. Jak się okazało, p.Grzegorz Gołębiewski kilka lat temu zlożyl wniosek do Komisji ds Nazewnictwa Ulic, propozycje nazwania jednej z ulic miast, ulicą A.Wernika.

  A więc połowa pracy już wykonana. Teraz wszystko w rękach RM Plocka . Proszę….szkoda czasu…nie zwlekajcie.

 2. regionalista says:

  Ukazała się książka autorstwa Grzegorza Gołębiewskiego z TNP o ostatnim wiceprezydencie Płocka przed wojną – ALEKSANDRZE WERNIKU.
  Legioniście M. J. Piłsudskiego, więźniu obozu hitlerowskiego w Działdowie.
  Obok Jego byłego Domu na ulicy Jesiennej, jest mała uliczka; Dębowa.

  Proponuję ją zamienić na ulicę Aleksandra Wernika.
  Mała uliczka , koszty zmian mogą być niewielkie.
  Proszę Płocczan o Pomoc w rozpoczęciu procedury nadania ulicy jw.
  Ja nie dam rady….jestem po Aninie a to jeszcze nie koniec

  Zenon Dylewski OMPN.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU