REKLAMA

Kolejna kamienica zagrożona zawaleniem. Przy Tumskiej odpadł kawał gzymsu [AKTUALIZACJA]

REKLAMA

W sobotni późny wieczór otrzymaliśmy informację o ryzyku zawalenia się kamienicy przy ul. Tumskiej. Na miejscu jest straż pożarna, policja i karetka pogotowia.

– Wiadomość z ostatniej chwili. Zawala się kamienica przy ul. Tumskiej – napisał do nas czytelnik w sobotę, 1 czerwca przed godziną 23.

Na miejsce pojechał nasz dziennikarz. Okazało się, że chodzi o kamienicę przy ul. Tumskiej 12, z której odpadł spory kawał gzymsu. Kamienica została odgrodzona taśmą, na miejscu są służby ratownicze.

PowiązaneTematy

Ponad dwa lata temu radny prosił o zabezpieczenie kamienicy. Teraz część runęła na chodnik

– Oderwał się kawałek elewacji z kamienicy przy ul. Tumskiej 12 – potwierdził dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Płocku. – Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 22.40, na miejscu są trzy zastępy straży pożarnej – wyjaśnił.

W drodze na miejsce zdarzenia jest już inspektor nadzoru budowlanego, który zadecyduje o ewentualnej ewakuacji mieszkańców.

Z uzyskanych informacji wynika, że można mówić tu o ogromnym szczęściu, iż obyło się bez osób poszkodowanych. Gdyby stało się to w dzień, szkody mogłyby być dużo większe – w Płocku trwa Jarmark Tumski, a na deptaku było mnóstwo ludzi. Ale i teraz, pomimo dość późnej pory, na ul. Tumskiej było sporo osób, a na dole tego budynku mieści się restauracja…

Aktualizacja

W niedzielę rano otrzymaliśmy informację, że budynek nie grozi zawaleniem, nie rozważano więc ewakuacji mieszkańców. Uszkodzenia dotyczą tylko elewacji. Kamienica została zabezpieczona, odpowiednie prace zostaną podjęte po zakończeniu Jarmarku Tumskiego.

Budynek przy Tumskiej grozi zawaleniem. Mieszkańcy muszą natychmiast opuścić kamienicę [AKTUALIZACJA]