Karnety na Audioriver wyprzedane. Ogłoszono pierwsze gwiazdy i nowości

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Podczas pierwszej konferencji prasowej, dotyczącej tegorocznej edycji Audioriver ogłoszono nowe elementy festiwalu muzyki niezależnej, a także pierwsze nazwiska, które wystąpią na plaży w Płocku.

Karnety na Audioriver 2014 zostały wyprzedane w ciągu 24 godzin. Ale spokojnie! Tylko te trzydniowe, które obejmują nowy element festiwalu, czyli Audioriver Sun/Day. – Karnetów trzydniowych było dokładnie 1500 sztuk i zniknęły w błyskawicznym tempie – mówił podczas konferencji prasowej, rzecznik festiwalu, Łukasz Napora.

– Ta liczba wynika z pojemności miejsca, w którym zorganizujemy trzeci dzień imprezy. Nie będzie już ani dodatkowej puli trzydniowych karnetów, ani biletów jednodniowych na niedzielę – dodał. Ci, którzy będą czuli niedosyt emocji po dwóch dniach festiwalu, a nie zdążyli kupić biletu, będą mogli przyjść w trakcie trwania imprezy i liczyć na swoje szczęście oraz… wolną przestrzeń w tajnym miejscu, w którym trzeci dzień Audioriver zostanie zorganizowany. Tajnym, ponieważ organizatorzy do ostatniej chwili nie będą ujawniać, gdzie odbędzie się ten ostatni akcent imprezy.

Tajemnicą nie jest już, że podczas tegorocznego Audioriver zorganizowany zostanie także Fashion Day, czyli druga zupełnie nowa inicjatywa płockiego festiwalu. Organizatorzy postanowili rozszerzyć teren imprezy aż do Sobótki i teren przy zalewie zagospodarować pod prezentację polskiej mody niezależnej. – Rocznie mamy kilkadziesiąt zapytań od mniej lub bardziej znanych, młodych projektantów, którzy chcieliby pokazać swoje kolekcje na naszym festiwalu – mówił Napora. – Pomimo szczerych chęci, nie mieliśmy jednak dla nich dotąd miejsca. Teraz postanowiliśmy je po prostu zrobić – dodał.

Audioriver Fashion Day odbędzie się w sobotę w ciągu dnia. W strefie stanie kilkadziesiąt stoisk projektantów oraz scena prezentująca lekką plażową muzykę od down tempo po deep house.

Jednak wspomniane nowości nie są najważniejszą informacją ze środowej konferencji prasowej, na którą dziennikarzy zaproszono do warszawskiej kawiarni przy Alejach Jerozolimskich. Trójka z nich porusza się w rejonach house’u i techno, ale jak zapewniają organizatorzy – każda ma swój wyjątkowy charakter. Pierwszą ogłoszoną gwiazdą jest Loco Dice, który jest siłą napędową sceny house i techno od ponad dekady. Słynie ze świetnej techniki wyczucia didżejskiego.

Z kolei druga gwiazda – Max Cooper – zbudował swoją popularność na mini malowych, tech tran ceowych produkcjach, ale utwory zapowiadające jego debiutancki album pokazują, że artysta poszukuje także bardziej eksperymentalnych form wyrazu.

Trzecią ogłoszoną gwiazdą Audioriver 2014 jest Booka Shade – słyną oni z miękkiego, melodyjnego brzmienia i takich hitów, jak „Body Language”, czy „White Rooms”. – Co ważne: Booka Shade występowali w grudnie w Warszawie, ale zaprezentowali jedynie DJ set – mówił Napora. – Duet w wersji live używa dużo większego instrumentarium i prezentuje wyłącznie własne utwory.

Pozostała dwójka ogłoszonych artystów reprezentuje brzmienia połamane. Dom & Roland to producent i DJ drum & bass-owy. – Z pewnością ucieszy fanów bardziej undergroundowych odmian tej muzyki – zapewniał Napora. Natomiast Special Request, ostatnia ogłoszona gwiazda podczas środowej konferencji, to postać bardzo nowa na scenie jungle i hardcore, ale bynajmniej nie nowicjusz.

Największy polski festiwal z alternatywną elektroniką odbędzie się w dniach 25-27 lipca 2014. Pierwsza pula dwudniowych karnetów dostępna jest do 9 marca.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji