REKLAMA

Są szanse na nowy przystanek na Zglenickiego

REKLAMA

Radna PiS, Wioletta Kulpa, prosiła o ponowne przeanalizowanie ilości przystanków przy ul. Zglenickiego. Zdaniem przewodniczącej klubu radnych płockiego PiS, ich rozmieszczenie jest niepraktyczne. – Obecny przystanek przy dawnym budynku Petrobudowy jest źle umiejscowiony – stwierdziła Kulpa. Ratusz zapewnia, iż zajmie się tą sprawą.

O sprawie informowaliśmy kilka dni temu. W swej interpelacji Wioletta Kulpa zaznaczyła problem złego usytuowania przystanków. Radna, powołując się na głosy mieszkańców, pracujących w zakładach przy ul. Zglenickiego, prosi o ponowne przeanalizowanie ich rozmieszczenia oraz o zwiększenie liczby zatok autobusowych.

Przewodnicząca klubu radnych PiS tłumaczyła, że postawione przystanki przy budynku policji, a więc bramie nr 1, oraz obok budynku po Petrobudowie, są nieporozumieniem. – Nie ma tam już zakładów pracy, a dla pracowników Naftoremontu jest znacznie oddalony – stwierdziła Kulpa w interpelacji. – Proszę zauważyć, że obecny przystanek przy dawnym budynku Petrobudowy jest źle umiejscowiony, aby dotrzeć do Naftoremontu, czy Mostostalu trzeba iść po jezdni, ponieważ tylko na 80-metrowym odcinku znajduje się chodnik – kontynuowała przewodnicząca PiS. – Droga jest nieoświetlona, co znacznie wpływa na pogorszenie bezpieczeństwa osób poruszających się pieszo.

Radna zaproponowała wykorzystanie istniejącej w pobliżu Naftoremontu zatoczki autobusowej. Ratusz odpowiedział na interpelację przewodniczącej Prawa i Sprawiedliwości. Urząd miasta zapewnia, iż zna ten problem i choć wykorzystanie istniejącej zatoki postojowej nie jest możliwe –  nie spełnia ona bowiem warunków technicznych – to pracuje nad rozwiązaniem. – Trwają prace nad poprawą sytuacji w tym rejonie miasta – obiecuje wiceprezydent Krzysztof Izmajłowicz. – Zostanie rozważona możliwość zlokalizowania nowego przystanku autobusowego „na żądanie” – czytamy w odpowiedzi na interpelację.Przystanek ten miałby zostać usytuowany między przystankiem przy ul. Zglenickiego – Brama I w stronę Starej Białej, a wjazdem w drogę wewnętrzną przy Naftoremoncie. – W tym celu zostanie opracowany projekt organizacji ruchu – zapewnia Izmajłowicz.

Jeśli projekt uzyska pozytywne opinie, zostanie zatwierdzony przez organ zarządzający ruchem i wysłany na sesję rady miasta. – Po podjęciu uchwały oraz po znalezieniu środków finansowych na ten cel, nowe przystanki zostaną utworzone – obiecuje wiceprezydent.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU