REKLAMA

Filmowe CV już w Płocku

REKLAMA

W październiku ubiegłego roku pisaliśmy o planowanym zakupie kabiny video CV przez Powiatowy Urząd Pracy w Płocku. Od początku roku kabina jest już dostępna. Jakie jest zainteresowanie tą formą prezentacji?

Filmowe CV to jeden ze sposobów na uzupełnienie swojego standardowego życiorysu oraz listu motywacyjnego. Na oryginalne przedstawienie siebie przyszłemu pracodawcy kandydat ma 3 minuty.

Taki film o sobie zwiększa szanse na to, że przyszły pracodawca zwróci uwagę na osobę poszukującą pracy, nietypowe CV daje możliwość wyróżnienia się spośród wielu aplikacji. Oczywiście pod warunkiem, że nie mamy problemu z prezentacją własnej osoby. Umiejętność poprawnego wysławiania się przed kamerą też będzie dodatkowym atutem. Dowolność w tworzeniu takiego video CV oraz wybór elementów, które znajdą się w materiale dla pracodawcy, na pewno podkreślą mocne strony kandydata, takie jak kreatywność czy pomysłowość.

Warto wcześniej przygotować taką prezentację, co pomoże w opanowaniu stresu. Jeśli jednak nie czujemy się na siłach i nie mamy pomysłu na przedstawienie siebie, lepiej zrezygnować z takiej formy przedstawienia się pracodawcy – może wówczas odnieść odwrotny skutek od zamierzonego.Video CV może zostać potraktowane jako pierwszy etap rozmowy kwalifikacyjnej – daje bowiem potencjalnemu szefowi możliwość poznania osobowości, zainteresowań oraz oczekiwań kandydata, które są niezbędne przy wyborze odpowiedniego pracownika.

Użytkownik, który stworzy swoje video CV za pomocą aplikacji VCV Maker Cabin w Powiatowym Urzędzie Pracy w Płocku, musi ustalić swój indywidualny login i hasło. Po zalogowaniu się, bezrobotny może edytować swój profil oraz przesłać Video CV do potencjalnych pracodawców.

Kabina video CV kosztowała 40 590 złotych brutto – poinformował nas Tomasz Nowacki, pośrednik pracy przy Powiatowym Urzędzie Pracy. – Środki na nią pozyskaliśmy z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej – dodał.
Do tej pory z możliwości złożenia CV w formie filmiku skorzystało dopiero kilka osób.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU