REKLAMA

Już jutro dziesiąty Flis Wiślany

REKLAMA

We wtorek, około godziny 17, do Płocka przypłynie Flis Wiślany. Nasze miasto jest jednym z przystanków trasy flisaków z Ulanowa. Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Płocka przywitają ich na nabrzeżu – w Płockim Towarzystwie Wioślarskim.

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie bractwa, Ulanów jest niedużym miasteczkiem, leżącym w widłach Tanwi i Sanu. Jego historia w znacznym stopniu powiązana jest z flisactwem, a teraźniejszość do niej nawiązuje. Dlatego też w Ulanowie aktywnie działają Liga Morska i Rzeczna, Bractwo Flisackie oraz Towarzystwo Żeglugi Rzecznej „Cypel”.

Kilka lat temu powstał pomysł realizacji Flisu Wiślanego, którego celem byłoby nie tylko poznanie wodniackich oraz flisackich tradycji miejscowości leżących nad Sanem i Wisłą, ale także wytyczenie wodnego szlaku turystycznego. W tym roku Flis Wiślany zorganizowano już po raz dziesiąty. To pierwszy flis, który ma tak ważne cele nawiązujące do współczesności, a jego trasa prowadzi starym szlakiem, którym jeszcze w połowie XX wieku spławiano do Gdańska drewno i różne towary. Na trasie tej wodnej wycieczki znalazł się też Płock.X Flis Wiślany rozpoczął się w Ulanowie, 29 czerwca, i zakończy się w Gdańsku, 26 lipca. Wodny szlak turystyczny będzie wynosił 751 km długości, a jego pokonanie zajmie około cztery tygodnie.

Oprócz flisaków, w X Flisie Wiślanym wezmą udział także uczniowie ze szkolnych kół Ligi Morskiej i Rzecznej z całej Polski , jak także członkowie stowarzyszeń i klubów wodniackich oraz jednostki prywatne reprezentujące poszczególne miasta nad Wisłą i Sanem – w tym członkowie klubu „Bractwo Wiślane” Ligi Morskiej i Rzecznej w Warszawie.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU