REKLAMA

Jaśniej na płockich skrzyżowaniach

REKLAMA

Od kilku lat w Płocku systematycznie doświetlane są przejścia dla pieszych. Jak jest to ważne, wiedzą kierowcy, którzy często w ostatniej chwili zauważają, szczególnie porą jesienno-zimową, wkraczającą na pasy ciemno ubraną postać. W tym roku w Płocku doświetlone zostaną kolejne cztery skrzyżowania.

Jeszcze w wakacje rozpocznie się doświetlanie i oznakowanie czterech przejść dla pieszych w Płocku. Prace mają potrwać do października, a wykonywane będą przez Miejski Zarząd Dróg w porozumieniu z Pełnomocnikiem ds. Transportu Publicznego i Inżynierii Ruchu Drogowego.

Doświetlone będą przejścia dla pieszych w obrębie czterech skrzyżowań:

  • Sienkiewicza – Misjonarska,
  • Sienkiewicza – Gradowskiego,
  • Kolegialna – Misjonarska,
  • Kolegialna – Gradowskiego.

Na tych skrzyżowaniach doświetlenie wykonane zostanie poprzez wymianę 16 szt. opraw oświetleniowych na istniejących latarniach, na nowe, typu LED – światło białe.

Fot. Urząd Miasta Płocka
Fot. Urząd Miasta Płocka

Ponadto, doświetlone zostanie przejście dla pieszych przez ul. Wyszogrodzką, w rejonie siedziby Państwowej Straży Pożarnej (instalacja z wykorzystaniem systemu detekcji pieszych) wraz z aktywnym oznakowaniem. Tam zastosowany zostanie system, polegający na zwiększeniu natężenia oświetlenia w obrębie przejścia dla pieszych, po wykryciu obecności pieszych. Dodatkowo zamontowane zostaną aktywne znaki D6 w wersji z migającymi diodami.Nowego oświetlenia doczeka się również przejście przez ul. Kutnowską, w rejonie skrzyżowania z ul. Gajową. Tam zamontowane zostanie aktywne oznakowanie wraz z doświetleniem, z zastosowaniem masztu wysięgnikowego z prześwietlanym kasetonem dwustronnym, ze znakiem D6b, dwoma pulsatorami diodowymi LED (z zasilaniem buforowym) oraz oprawą metalohalogenkową 250 W, dla doświetlenia przejścia dla pieszych.

W tym roku zaplanowano także stworzenie projektu technicznego doświetlenia przejścia dla pieszych przez al. Jana Pawła II (instalacja z wykorzystaniem systemu detekcji pieszych) wraz z aktywnym oznakowaniem. Na tym przejściu ma być zastosowany system, polegający na zwiększeniu natężenia oświetlenia w obrębie przejścia dla pieszych, po wykryciu obecności pieszych. Dodatkowo zamontowane zostaną aktywne znaki D6 w wersji z migającymi diodami. Jaśniej w tym miejscu będzie jednak dopiero w roku 2017 r.

Jak informuje urząd miasta, część środków finansowych na realizację zadań oświetlenia pochodzi z tegorocznych oszczędności Akcji „Zima”. W ciągu ostatnich lat w ramach Programu „Jasno i bezpiecznie” doświetlono kilkanaście przejść dla pieszych na terenie Płocka, powstały różne rozwiązania komunikacyjne i inżynierii ruchu drogowego, które poprawiły bezpieczeństwo na ulicach miasta: sygnalizacje, azyle dla pieszych, bariery, słupki blokujące oraz zmiana geometrii i oznakowania.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU