REKLAMA

Imponujące zwycięstwo Nafciarzy. Gaz-system rozbity

REKLAMA

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock wygrali środowy mecz w Szczecinie i pokonali tamtejszy Gaz-System Pogoń. Nafciarze nie mieli najmniejszych problemów i postawili pewny krok w stronę ćwierćfinału Pucharu Polski, strzelając aż czterdzieści bramek.

PowiązaneTematy

Przewaga klubu z Płocka była widoczna od pierwszych minut. Nafciarze, choć nie ustrzegli się błędów, szybko odnaleźli swój rytm gry. Ataki naszej drużyny napędzali Alexander Tioumentsev i Nemanja Zelenović, a zawodnicy gospodarzy nie mogli nadążyć za naszymi szybkimi rozgrywającymi.

Przewaga wicemistrzów Polski rosła wraz z upływającym czasem i w 22. min. po serii kontrataków wynosiła już dziesięć oczek (9:19). Gospodarze próbowali odpowiadać i kontratakowali – na szczęście w większości nieskutecznie. Płocką bramkę w tym czasie zamurował Marcin Wichary, który miał wówczas blisko 50 proc. skuteczność. Podopieczni Manolo Cadenasa z zimną krwią wykorzystywali całkowitą bezradność Pogoni, aby do szatni zejść przy stanie 12:24 i zapewnić sobie awans do ćwierćfinału już w pierwszej połowie.

Drugą część spotkania to niemoc strzelecka obu ekip. Niemoc Nafciarzy przerwał wreszcie Tiago Rocha. Ten gol podziałał na Orlen Wisłę mobilizująco. Goście ponownie przejęli inicjatywę i wznowili punktowanie rywala. Trener Manolo Cadenas po przerwie dokonał również zmian między słupkami – pierwsze piętnaście minut bronił Rodrigo Corrales, a na ostatni kwadrans w płockiej bramce pojawił się Adam Morawski, utrzymując jednocześnie skuteczność Wicharego.

Ostatecznie licznik bramek Wiślaków został zatrzymany na czterdziestu trafieniach. Wynik na 40:24 ustalił Angel Montoro. Orlen Wisła Płock awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski.Gaz-System Pogoń Szczecin – Orlen Wisła Płock 24:40 (12:24)

Gaz-System Pogoń: K.Szczecina – M.Gmerek(1), D.Krysiak(1), W.Jedziniak(2), T.Grzegorek(1), P.Walczak(1), M.Statkiewicz(1), P.Krupa, Ł.Gierak(6), M.Gobber(2), M.Bruna(3, 0/1k), B.Konitz(6, 1/3k)

Orlen Wisła: M.Wichary, A.Morawski, R.Corrales -M.Daszek(5, 1/1k), A.Wiśniewski(4), V.Ghionea(3), I.Nikčević(6), K.Syprzak(2), T.Rocha(3), Z.Kwiatkowski, D.Racotea(3), A.Tioumentsev(4), M.Jurkiewicz, N.Zelenović(6), A.Montoro(3), M.Piechowski(1).

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU