REKLAMA

Jerzy Połomski wystąpi Płocku

REKLAMA

Jerzy Połomski wyrusza w nową trasę koncertową. Jednym z jej przystanków będzie Płock. Artysta, który na scenie spędził 57 lat, swój jubileuszowy koncert zagra w naszym mieście – wystąpi w Novym Kinie Przedwiośnie.

PowiązaneTematy

Płock odwiedzi zatem niezmiennie popularny i kochany przez publiczność artysta, który przez 57 lat na estradzie nagrał kilkadziesiąt płyt i wyśpiewał piosenki, które zna cała Polska. Jerzy Połomski jest autorem takich szlagierów jak „Bo z dziewczynami”, „Daj”, „Cała sala śpiewa z nami”, „Nie zapomnisz nigdy”, „Kiedy znów zakwitną białe bzy”, „Moja miła, moja cicha”, „Błękitna chusteczka”, „Wszystko dla Pań”, „Ta ostatnia niedziela”, „Czy ty wiesz moja mała”, „Woziwoda”, „Komu piosenkę?”, „Kodeks” i wiele innych. W repertuarze artysty znajdują się także interpretacje przedwojennych przebojów i kolędy.

Szczyt popularności Jerzego Połomskiego przypadł na lata 60. i 70. Utwory artysty wielokrotnie zdobywały tytuły piosenek miesiąca i roku w plebiscytach radiowych, prasowych i telewizyjnych oraz nagrody i wyróżnienia, m.in. II nagrodę na I Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Sopot ’61 (za „Woziwodę”), wyróżnienie na KFPP Opole ’90 (za „Moją młodość”).Artysta  koncertował w kraju i za granicą, m.in. w Anglii, Danii, Czechosłowacji, na Węgrzech, w ZSRR, Jugosławii, RFN, NRD, Bułgarii, Rumunii, Szwajcarii, Holandii, Szwecji, Francji i na Kubie oraz wielokrotnie w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii. Dwukrotnie (w 1967 i 1969) uzyskał tytuł najpopularniejszego piosenkarza Polonii Amerykańskiej w plebiscycie radia w Chicago.

Jerzy Połomski odwiedzi Płock 27 lutego. Koncert odbędzie się w sali Novego Kina Przedwiośnie o godzinie 18. Bilety na to muzyczne wydarzenie można nabyć m.in. poprzez kupbilecik.pl a także biletyna.pl.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU