REKLAMA

Nowa droga pod Płockiem

REKLAMA

W czwartek Starosta Płocki, Mariusz Bieniek wraz z powiatowymi ekspertami drogowymi otworzyli nowy odcinek drogi łączący Gąbin z miejscowością Koszelew.

PowiązaneTematy

Symbolicznego otwarcia drogi dokonali Mariusz Bieniek – Starosta Płocki, Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin Krzysztof Jadczak, Radny Powiatu Płockiego Waldemar Zawadzki, Radna Miasta i Gminy Gąbin Iwona Drabik, Prezes Zarządu PRD S.A. Gostynin Piotr Andrzejewski, Jan Ciastek oraz Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Płocku Marcin Błaszczyk.

– To jest czterdziesty trzeci kilometr, który oddaliśmy w tym roku, natomiast od 2013 roku zbudowaliśmy w sumie 60 kilometrów dróg powiatowych – powiedział dyrektor ZDP Marcin Błaszczyk. – W tym momencie mamy kilka inwestycji do zakończenia, które leżą w programie przebudowy dróg – dodał. Starostwo, z nowym szefem na czele, jako cel stawia sobie ciągłą poprawę bezpieczeństwa drogowego na swoim obszarze.Droga z Gąbina do Koszelewa powstała nieprzypadkowo. – Ta inwestycja ma przede wszystkim znaczenie dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej, który znajduje się w tej miejscowości – wyjaśnił Marcin Błaszczyk. Koszelewski Dom Pomocy Społecznej to placówka stałego pobytu, przeznaczona dla stu osób w podeszłym wieku oraz przewlekle chorych. Odcinek Reszki-Gąbin to blisko dwa kilometry asfaltowej drogi. Nowa nawierzchnia została poszerzona o metr i teraz jej szerokość to 5 metrów. Modernizacja całego odcinka kosztowała ponad 785 tysięcy złotych. Wykonaniem robót zajęło się Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych S.A. z Gostynina.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU