REKLAMA

Gorąco w ratuszu od… serc, które biły dla WOŚP

REKLAMA

Serce z piernika oraz podziękowania wydrukowane na sercu otrzymali wszyscy, którzy przyłączyli się do tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Podziękowania otrzymało 450 wolontariuszy oraz prawie tyle samo osób, które wsparły akcję w różnej formie. W styczniu wszyscy okazali serce, a dziś my  za to dziękujemy – mówiła nam Inga Kujawa-Zawadzka, która z ramienia Młodzieżowego Domu Kultury im. Króla Maciusia I w Płocku aktywnie działała w sztabie WOŚP.

26 marca w auli płockiego ratusza prezydent Andrzej Nowakowski wręczał osobiście podziękowania wolontariuszom, którzy 11 stycznia kwestowali na ulicach miasta na rzecz 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Serca z piernika oraz specjalnie na tę okazję wydrukowane podziękowania otrzymały także osoby i instytucje, które zaangażowały się w tegoroczną akcję. – Były to różne formy wsparcia, a każda cieszyła tak samo. Restauracje, na przykład, oferowały darmowe posiłki dla wolontariuszy, komunikacja miejska darmowe przejazdy autobusami tego dnia, mnóstwo osób wsparło akcję, przekazując różnego rodzaju przedmioty na aukcję allegro albo podarowały coś na jarmark, który odbywał się tego dnia, dochód ze sprzedaży tych przedmiotów został przekazany w całości na konto Orkiestry – tłumaczyła nam Inga Kujawa-Zawadzka.

Długo by trzeba wymieniać osoby, instytucje, organizacje i stowarzyszenia, które wczoraj odebrały podziękowania. Można śmiało stwierdzić, że cały Płock, i nie tylko, przyłączył się w styczniu do akcji, która miała swój sztab w Młodzieżowym Domu Kultury w Płocku. Przypomnijmy, że w tym roku Płock zasilił konto WOŚP, dzięki hojności płocczan i zaangażowaniu bardzo wielu osób, kwotą 189.638 zł. A wolontariuszem, który w swoją puszkę uzbierał najwięcej pieniędzy, był Mateusz Mielczarski – przyniósł do sztabu dokładnie 2.159,60 zł.– Kochani, ogromne, ogromne dzięki za to, że znaleźliście czas i serce, aby kwestować na ulicach miasta i nie tylko. Kiedy jesteśmy wspólnie, wiemy, że możemy pomagać więcej i lepiej ludziom, którzy tej pomocy potrzebują. Macie wielkie serca i za to jeszcze raz wszystkim dziękuję – mówił na zakończenie uroczystości prezydent.

PetroNews również corocznie włącza się aktywnie w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W imieniu redakcji, podziękowania odebrała Lena Rowicka (na zdjęciu).

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU