REKLAMA

Oszukują starszych. Tym razem na… CBŚ

REKLAMA

Ponownie złodzieje korzystają z naiwności starszych płocczan. W czwartek oszuści, podając się za funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego, namówili 80-letniego mężczyznę do oddania im oszczędności całego życia.

Wyjątkowo perfidne oszustwo miało miejsce 26 marca około godziny 11. – W mieszkaniu 80-letniego mieszkańca Płocka zadzwonił telefon – opowiada Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – Dzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego. Oświadczył, że jest na tropie osoby, która włamuje się na konta bankowe i że istnieje niebezpieczeństwo włamania się na konto osiemdziesięciolatka. Aby do tego nie doszło, nasz senior został poproszony o wypłacenie swoich pieniędzy z konta i przekazanie ich funkcjonariuszowi, co miało być pomocne w zatrzymaniu przestępcy – relacjonuje rzecznik policji.

Starszy mężczyzna uwierzył w tę opowieść i… wypłacił wszystkie oszczędności, aż kilkadziesiąt tysięcy złotych. Całą kwotę przekazał nieznajomemu mężczyźnie, który przedstawił się jako funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego. Oczywiście, sprawa okazała się oszustwem.Płocka policja prowadzi postępowanie w tej sprawie i jeszcze raz apeluje, szczególnie do starszych płocczan: Nie przekazujcie żadnych pieniędzy nieznajomym osobom! – Na pewno żaden funkcjonariusz policji, czy też Centralnego Biura Śledczego, ani też innej instytucji nie będzie żądał nigdy pieniędzy w czasie prowadzenia jakichkolwiek spraw. Jeżeli ktoś żąda pieniędzy mówiąc, że w taki sposób będzie można zatrzymać przestępcę, to na pewno jest to oszust i o każdym takim przypadku mieszkańcy powinni informować policję – tłumaczy Krzysztof Piasek.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU