Oszukują starszych. Tym razem na… CBŚ

REKLAMA

Ponownie złodzieje korzystają z naiwności starszych płocczan. W czwartek oszuści, podając się za funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego, namówili 80-letniego mężczyznę do oddania im oszczędności całego życia.

Wyjątkowo perfidne oszustwo miało miejsce 26 marca około godziny 11. – W mieszkaniu 80-letniego mieszkańca Płocka zadzwonił telefon – opowiada Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – Dzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego. Oświadczył, że jest na tropie osoby, która włamuje się na konta bankowe i że istnieje niebezpieczeństwo włamania się na konto osiemdziesięciolatka. Aby do tego nie doszło, nasz senior został poproszony o wypłacenie swoich pieniędzy z konta i przekazanie ich funkcjonariuszowi, co miało być pomocne w zatrzymaniu przestępcy – relacjonuje rzecznik policji.

PowiązaneTematy

Starszy mężczyzna uwierzył w tę opowieść i… wypłacił wszystkie oszczędności, aż kilkadziesiąt tysięcy złotych. Całą kwotę przekazał nieznajomemu mężczyźnie, który przedstawił się jako funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego. Oczywiście, sprawa okazała się oszustwem.

Płocka policja prowadzi postępowanie w tej sprawie i jeszcze raz apeluje, szczególnie do starszych płocczan: Nie przekazujcie żadnych pieniędzy nieznajomym osobom! – Na pewno żaden funkcjonariusz policji, czy też Centralnego Biura Śledczego, ani też innej instytucji nie będzie żądał nigdy pieniędzy w czasie prowadzenia jakichkolwiek spraw. Jeżeli ktoś żąda pieniędzy mówiąc, że w taki sposób będzie można zatrzymać przestępcę, to na pewno jest to oszust i o każdym takim przypadku mieszkańcy powinni informować policję – tłumaczy Krzysztof Piasek.