Gala Mistrzów Chemii, Grand Press Photo i wyjątkowy wyjazd integracyjny [FILM]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W najnowszym wydaniu Studia Grupy ORLEN zobaczymy wystawę plakatu BHP w Płockiej Galerii Sztuki, usłyszymy o bezpieczeństwie surowcowym Polski, poznamy mistrzów chemii, dowiemy się jaką pomoc otrzymali poszkodowani przez nawałnice czy jaki jest najlepszy sposób na integrację pracowników.

Wystawa plakatu BHP
PKN Orlen współfinansował wystawę, którą można oglądać w Płockiej Galerii Sztuki. Zobaczymy tam prace najwybitniejszych polskich plakacistów, którzy podejmowali popularną w drugiej połowie XX wieku tematykę propagowania bezpieczeństwa i higieny pracy.

– Wczesne lata 50. to początek tego plakatu po wojnie – mówi kurator wystawy, Piotr Dąbrowski. – Początkowo były to plakaty socrealistyczne, dosyć proste w przekazie, realistyczne w rysunku, natomiast dosyć szybko BHP zaczęło operować podobnymi środkami wyrazu plastycznego i formalnego do plakatów Polskiej Szkoły Plakatów – wyjaśnia kurator wystawy.

– Przekaz bezpieczeństwa musi być oparty na emocjach – mówi Krystian Pater, członek zarządu ds. produkcji PKN ORLEN. – Czasami się tego plakatu boimy i to wywołuje nasze emocje i one pozostają głęboko, a jeżeli jeszcze wywołają rozmowę z kolegami z pracy, w rodzinie, to już wtedy mamy sukces, bo rozmawiamy o bezpieczeństwie, o tym, żeby każdy kto przychodzi do pracy, z niej bezpiecznie wrócił – wyjaśnił Krystian Pater.

Wystawę można oglądać do 19 listopada.

Bezpieczeństwo surowcowe Polski
“Bezpieczeństwo surowcowe Polski – oczekiwania i możliwości” – pod takim hasłem odbyła się 5 października w Płocku specjalna konferencja. Przedmiotem dyskusji były m.in. kwestie związane ze źródłami i kierunkami zaopatrzenia w gaz i ropę, strategiami polskich firm w zakresie importu surowca, kluczowymi inwestycjami infrastrukturalnymi oraz pozyskiwaniem własnych złóż.

Minister Piotr Naimski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Pełnomocnik Rządu ds. strategicznej infrastruktury, powiedział że do poprawy sytuacji Polski w zakresie dywersyfikacji dostaw gazu może się przyczynić planowana inwestycja Baltic Pipe.

Mirosław Kochalski, wiceprezes zarządu PKN ORLEN, zwrócił uwagę, że Polska i kraje nie mające dostępu do własnych złóż, zyskały na rewolucji łubkowej w Stanach i na nadpodaży ropy na rynku globalnym.

Gala Mistrzów Chemii
Fundacja ORLEN Dar Serca już po raz 6. przyznała granty finansowe dla najzdolniejszych uczniów w ramach prestiżowego programu Mistrzowie Chemii.

– Tegoroczni stypendyści to uczniowie wybitni – mówi Iwona Tandecka, prezes fundacji ORLEN – Dar Serca. – To uczniowie zdolni, jeśli chodzi o dziedzinę nauk ścisłych, przede wszystkim chemię. Mają tutaj osiągnięcia nie tylko szkolne, ale i pozaszkolne, są to także uczniowie zaangażowani społecznie, wolontariusze, uczniowie, którzy angażują się w życie swoich lokalnych społeczności – wyjaśnia Iwona Tandecka.

Program stypendialny realizowany jest w partnerstwie z dwoma szkołami: Liceum Akademickim w Toruniu oraz debiutującym Technikum Chemicznym w Płocku. Wsparcie od Fundacji otrzymało w tym roku 6 uczniów liceum i 2 uczniów technikum.

Fundacja wspiera stypendystów przez cały okres nauki szkolnej, finansując zakwaterowanie, wyżywienie, zakup podręczników, pomocy naukowych czy też zajęć dodatkowych. Co miesiąc wyróżnieni uczniowie otrzymują także kieszonkowe. Łącznie z tegorocznymi stypendystami, Fundacja obejmuje pomocą 26 Mistrzów Chemii.

Grand Press Photo
Jeszcze tylko do 15 października można zobaczyć ponad 200 zdjęć wykonanych przez najlepszych fotoreporterów w Polsce. Wszystko w ramach wystawy Grand Press Photo, której PKN ORLEN jest sponsorem głównym.

Zapraszamy do Galerii Mazovia w Płocku.

Pomoc dla poszkodowanych przez nawałnice
PKN ORLEN, w ramach wsparcia poszkodowanych przez nawałnice, za pośrednictwem korporacyjnej fundacji ORLEN – Dar Serca, przekazał na rzecz gminy Parchowo w województwie pomorskim nowoczesnego busa, przystosowanego do przewozu uczniów.

Remis ORLEN Wisły Płock
Piłkarze ręczni ORLEN Wisły zremisowali na wyjeździe 28:28 z PPD Zagrzeb w meczu 4. kolejki Ligi Mistrzów. To pierwszy punkt płockiego zespołu w bieżącej edycji tych rozgrywek.
Bohaterem spotkania był Adam Morawski, któr wybronił rzut wolny bezpośredni, wykonywany po zakończeniu regulaminowego czasu gry.

Wolontariat w Szczytnie
W ramach programu wolontariatu, grupa ponad 100 pracowników obszaru energetyki zorganizowała wyjazd integracyjny, połączony z działaniami dobroczynnymi.

– Razem z obszarem energetyki wybraliśmy Dom Dziecka w Szczytnie, ponieważ po pierwszej wizji lokalnej okazało się rzeczywiście, że ten dom dziecka ma najwięcej potrzeb – mówi jedna z wolontariuszek, Natalia Gałązka. – Przede wszystkim skupiliśmy się na pracach remontowych, są to takie prace, jak malowanie pokoi dla dziewczynek i dla chłopców, oprócz tego montowanie mebli do tych pokoi oraz prace na zewnątrz, czyli zagospodarowanie terenu zielonego, nasadzanie roślinek, organizacja boiska sportowego. Organizujemy także palenisko, na ognisko, żeby dzieci mogły sobie korzystać z tego w przyszłym roku, budujemy też meble z palet euro – wyjaśnia wolontariuszka, dodając, że takie prace bardzo integrują zespół, który na co dzień zna się tylko z pracy w koncernie.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że integracja pracowników połączona z wolontariatem to same plusy. Zachęcamy do organizowania spotkań właśnie w takiej formie.

Verva Street Racing
14 października w Płocku odbędzie się Verva Street Racing – największa motoryzacyjna impreza w Polsce. Już od godziny 13 otwarcie, a od godziny 16 wyścigi, mnóstwo atrakcji, zakończone koncertem Dody i pokazem fajerwerków.

Podziel się:

Komentarze są zamknięte

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji