REKLAMA

Dyrektorzy omawiali w ratuszu nowy rok szkolny

REKLAMA

W czwartek w auli ratusza odbyło się spotkanie poświęcone organizacji nowego roku szkolnego. Wzięli w nim udział dyrektorzy płockich placówek oświatowych oraz prezydent Płocka. Andrzej Nowakowski wręczył też powierzenia stanowiska nowo wybranym dyrektorom oraz tym, którzy rozpoczynali kolejną kadencję.

Spotkanie miało charakter roboczy. Omawiano m.in. sprawy organizacyjne, finansowe i kadrowe. Prezydent Płocka podziękował zebranym za dobrą współpracę w poprzednim roku szkolnym i życzył im sukcesów w kolejnym. – Dziękuję za to, że szkoły coraz częściej starają się o pieniądze unijne i realizują za nie projekty – mówił. – Skutkuje to pracą dla nauczycieli i lepszym przygotowaniem uczniów. Cieszę się również, że wyniki egzaminów w szkołach podstawowych były w tym roku lepsze niż w ubiegłym. Gratuluję.

Prezydent przyznawał, że oświata w całym kraju przeżywa teraz trudny moment. – Jestem przekonany, że każdy kolejny rok będzie łatwiejszy – stwierdził. – Już teraz liczba klas pierwszych w szkołach podstawowych jest wyższa niż liczba klas szóstych, kończących szkoły. Prognozy na kolejny rok są jeszcze lepsze. Dlatego sytuacja, przynajmniej w szkołach podstawowych, powinna być stabilna.Andrzej Nowakowski wspominał także o licznych remontach szkół, nie tylko tych trwających czy dobiegających końca, ale także tych, które są w planach. Dodawał, że mimo kryzysowego budżetu miasta udało się wygospodarować pieniądze na podwyżki wynagrodzeń pracowników administracyjnych. Od września będą zarabiać średnio o ponad sto złotych więcej. O jeden procent wzrośnie także dodatek motywacyjny dla płockich nauczycieli.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU