Do czerwca Kobylińskiego będzie jednokierunkowa

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W połowie lutego rozpoczyna się budowa kolektora deszczowego w Al. Kobylińskiego, zaraz potem drogowcy będą pracowali nad renowacją drogi po pracach wodociągowych. Wszystko to ma potrwać do końca maja – do tego czasu ruch w alejach będzie utrudniony, a Kobylińskiego będzie częściowo jednokierunkowa.

Budowa pod Al. Kobylińskiego to pierwszy etap prac związanych z budową głównego kolektora deszczowego. W wodociągach zaznaczają, że ten etap prac będzie wykonany w technologii mikrotunelingu, czyli technologii paragórniczej podobnej do tworzenia tunelów metra za pomocą tarcz. Kolektor deszczowy pod Kobylińskiego będzie miał średnicę 1,6 metra – Dla porównania największe kolektory pod ulicami naszego miasta mają średnicę 400 mm – zaznaczał Marek Naworski, prezes Wodociągów Płockich.

Wszystkie prace wodociągów będą przeprowadzane kilka metrów pod ziemią. – Mieszkańcom Płocka będzie mogło wydawać się na początku budowy, że na tym terenie nic się nie dzieje – mówił Naworski. – Ale to tylko pozory, bo pod ziemią, całą dobę będą trwały zaawansowane prace – dodał. Prezes pytany o to, czy nie będą one przeszkadzały mieszkańcom, zapewniał: – Naszym zdaniem, mieszkańcy nie powinni ich nawet odczuć.

Cała inwestycja związana z budową kanalizacji będzie kosztowała 200 mln zł.  – To niestety są koszty, które nigdy się nie zwrócą, ale dzięki tej inwestycji żadne ulice w Płocku nie powinny już być zalewane pod obfitych deszczach – mówił Naworski. Inwestycja w kolejnym czasie obejmie też ulice: Kazimierza Wielkiego, Topolową, Nowowiejskiego i Polową, na której – po remoncie wodociągów – zostanie od podstaw wybudowana droga.

Najpierw jednak płocczan czekają komunikacyjne problemy przy remoncie Al. Kobylińskiego, który rozpocznie się w sobotę, 15 lutego. – Warto zwrócić uwagę, że prace rozpoczynamy w ferie, więc ich początek nie powinien być dla mieszkańców bardzo uciążliwy – mówił Andrzej Wiśniewski, wiceprezes Wodociągów. – Na bieżąco będziemy też monitorować sytuację i jeśli tylko pojawią się jakieś problemy to będziemy reagowali.

Organizacja ruchu, w związku z pracami na Al. Kobylińskiego, będzie zmieniona. Remontem zostanie objęty odcinek od ul. Dobrzyńskiej do Łukasiewicza, a ruch z centrum miasta w kierunku ul. Dobrzyńskiej (osiedla Skarpa i Winiary) będzie się odbywał jednym, wyznaczonym pasem. Natomiast kierowcy chcący się dostać do centrum będą prowadzeni objazdem ul. Kazimierza Wielkiego – Nowowiejskiego lub Mościckiego – Miodową – Łukasiewicza.Objazdy

Autobusy Komunikacji Miejskiej pojadą objazdami i będą zatrzymywały się na tymczasowych przystankach. Od soboty, 15 lutego do odwołania  autobusy linii 4, 11, 14, 17, 18, 23, 24, 31 jadące ze Skarpy w stronę centrum zostaną skierowane na trasy objazdowe ulicami Dobrzyńską i Kazimierza Wielkiego.

Przystanek Skłodowskiej w stronę centrum w czasie objazdu zostanie wyłączony z ruchu, przystanki zastępcze zostaną ustawione na ul. Dobrzyńskiej przy skrzyżowaniu z Al. Kobylińskiego (przy DS Wcześniak) i na ul. Kazimierza Wielkiego przed skrzyżowaniem z ul. Nowowiejskiego (za rogatkami). Autobusy linii 4 i 24 dodatkowo ominą przystanek Nowowiejskiego w stronę Kwiatka (przy “Ekonomiku”) – zatrzymają się na przystanku zastępczym na ul. Kazimierza Wielkiego.

W drodze z centrum w stronę Skarpy autobusy pojadą trasami stałymi przez przystanek Skłodowskiej.

Autobusy linii 4 i 24:
• w stronę Borowiczek lub Podolszyc od przystanku Skarpa przejadą przez przystanki zastępcze na ul. Dobrzyńskiej (przy DS Wcześniak) i Kazimierza Wielkiego (przy rogatkach), a dalej do przystanku Kwiatka, na którym powrócą na stałą trasę;
• w stronę Cm. Komunalnego trasa bez zmian (Sienkiewicza – Nowowiejskiego – Łukasiewicza – Kobylińskiego – Dobrzyńska).

Autobusy linii 11, 14, 17, 18, 23:
• w stronę Jachowicza lub Podolszyc od przystanku Skarpa przejadą przez przystanki zastępcze na ul. Dobrzyńskiej (przy DS Wcześniak) i Kazimierza Wielkiego (przy rogatkach), a dalej do przystanku Jachowicza (teatr);
• w stronę Dziarnowa, Winiar, Brudzenia Dużego, Mańkowa lub Brwilna trasa bez zmian (Jachowicza – Kobylińskiego – Dobrzyńska).

Autobusy linii 31:
• w stronę Orlenu od przystanku Skarpa przejadą przez przystanki zastępcze na ul. Dobrzyńskiej (przy DS Wcześniak) i Kazimierza Wielkiego (przy rogatkach), a dalej do przystanku Jachowicza (młyn), na którym powrócą na stałą trasę;
• w stronę Skarpy trasa bez zmian (Bielska – Kobylińskiego – Dobrzyńska).

Zmiana obsługi przystanków w czasie objazdu:
• Skłodowskiej w stronę centrum – przystanek czasowo nieczynny; autobusy linii 4, 11, 14, 17, 18, 23, 24, 31 odjeżdżać będą z przystanków zastępczych na ul. Dobrzyńskiej przy DS Wcześniak i na ul. Kazimierza Wielkiego (za rogatkami);
• Nowowiejskiego w stronę Kwiatka – bez obsługi autobusami linii 4 i 24 – autobusy linii 4 i 24 odjeżdżać będą z przystanku zastępczego na ul. Kazimierza Wielkiego (przy skrzyżowaniu z ul. Nowowiejskiego).

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji