Donatan i Cleo wyśpiewali Słowian [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W piątkowy wieczór płocki Klub SOHO zaprosił Donatana, polskiego muzyka, producenta muzycznego i inżyniera dźwięku, który wraz z Cleo zaśpiewał hit „My Słowianie”.

Donatan, a właściwie Witold Czamara, wraz z Teką (Tomaszem Kucharskim) współtworzy duet producencki RafPak. Zadebiutował płytą „Brudne południe” w 2007 roku, ale produkcją muzyki zajmuje się od 2012 roku. Współpracował m.in. z PIH-em, Pyskatym, Chadą, WdoWą, Pezetem czy Onarem.

PowiązaneTematy

Donatan, chociaż nazywany jest przez niektórych muzykiem jednego utworu, komponuje w swoistym i charakterystycznym stylu, za co w 2012 roku umieszczono go na 10. miejscu w rankingu 20 najlepszych polskich producentów hip-hopowych według czasopisma „Machina”.

Przez 8 lat mieszkał w Taganrogu w Rosji, być może dlatego deklaruje się jako wyznawca religii słowiańskiej, czyli rodzimowiestwa. To właśnie on wypromował Cleo (Joannę Klepko), absolwentkę architektury krajobrazu, którą wybrał do swojego projektu z kilkuset kandydatek. W piątkowy wieczór (a właściwie noc) nie zabrakło, oczywiście, największego hitu duetu „My Słowianie”, który opracowywany jest również w wersji anglojęzycznej.

Zobaczcie nasze zdjęcia z imprezy!