Burze szaleją w powiecie płockim

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

20 czerwca otrzymaliśmy kilka komunikatów o możliwości wystąpienia po południu na terenie Mazowsza burz z opadami deszczu i gradu oraz porywami wiatru do 80 km/h. Jak informują nasi czytelnicy oraz strażacy, przewidywania meteorologów były słuszne.

Około godz. 19 nasz czytelnik poinformował o samochodzie leżącym w rowie zaraz za Goślicami w stronę Bielska, a także – na tej samej trasie – o drzewie wyrwanym z korzeniami przed Bolechowicami. – Droga była całkowicie zablokowana w obu kierunkach – pisze pan Mateusz.

Fot. pan Mateusz

O powalonych drzewach donosi również OSP KSRG Sikórz, którego zastęp interweniował we wtorek dwa razy.

– O godzinie 17.30 Miejskie Stanowisko Kierowania w Płocku zadysponowało jeden zastęp z naszej jednostki do powalonego drzewa w miejscowości Sikórz, gm. Brudzeń Duży – informują strażacy. – Po dojeździe na miejsce zdarzenia, zastaliśmy powalone drzewo na drogę powiatową. Jeden pas jezdni był zablokowany. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i kierowaniu ruchem. Do usunięcia wiatrołomu użyliśmy dwóch pilarek spalinowych – wyjaśniają.

Po powrocie do bazy, znów musieli jednak wyjechać.

– Tym razem do miejscowości Karwosieki-Cholewice (gm. Brudzeń Duży). Po dojeździe na miejsce zdarzenia, zastaliśmy całkowicie zablokowaną drogę powiatową w kierunku Sierpca. Nasze działania polegały na użyciu pilarek spalinowych i pocięciu wiatrołomu na mniejsze kawałki. Ruch w czasie działań naszego zastępu był wstrzymany – informuje OSP KSRG Sikórz.

Do powalonych drzew jeździli też strażacy z OSP KSRG Słubice.

– W godzinach popołudniowych do SK KM PSP w Płocku wpłynęło zgłoszenie o złamanym drzewie, blokującym przejazd w miejscowości Piotrkówek, w gminie Słubice. Kiedy dotarliśmy na miejsce, zastaliśmy niewielkie drzewo, które złamane wpół blokowało większą część jezdni i utrudniało widoczność. Przy pomocy pilarki spalinowej drzewo pocięte zostało na drobniejsze części i usunięte z drogi – relacjonują strażacy.

Ostrzegamy, że pogoda nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Burze mogą wystąpić również w nocy.


 

Podziel się:

1 komentarz

  1. Ja bym dosadził tych drzew 5 x tyle, żebyście mieli więcej roboty, żeby zginęło więcej ludzi na drodze, żeby spadły komuś na machę i żeby było jeszcze głupiej.

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji