Ażurowy dworzec [ZDJĘCIA, WIZUALIZACJA]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Prace na remontowanym dworcu kolejowo-autobusowym są coraz bardziej zaawansowane. Budynek stał się ażurowy – zniknęły okna i większość ścian. Jak wygląda teraz teren budowy?

Ze starego budynku niewiele już zostało, właściwie tylko szkielet oraz… napis “Płock” na bocznej ścianie. Na placu budowy praca wrze – maszyny zbierają gruz, burzą ściany, pracowników widać wszędzie – na dachu, w środku dworca i na placu manewrowym.

– Obecnie prace prowadzone są na trzech głównych polach – powiedział nam Krzysztof Żółtowski z firmy Wixbud, wykonawcy budowy. – Trwa wyburzanie ścian istniejącego budynku oraz roboty betonowe w nowej części dworca. Wykonywane są także stropy zadaszenia – dodał.

Przypomnijmy – nowy dworzec w barwach zieleni wybuduje firma Wixbud ze Słupna, która na swoim koncie ma już m.in. przebudowę budynku wielorodzinnego przy Kwiatka 51, przebudowę kamienicy przy Grodzkiej 9 czy budowę osiedla domów jednorodzinnych w Gulczewie. Za 15 milionów złotych powstanie nowoczesny obiekt kolejowo-autobusowy, w którym swoje miejsce mają znaleźć sklepy czy hotel. Według planu, dworzec zostanie ukończony do 30 listopada br. Atrakcyjny wizualnie będzie nie tylko w dzień – budynek ma mieć również specjalne oświetlenie, które sprawi, że również nocą będzie przyciągał wzrok podróżnych i mieszkańców.

Dla podróżnych na czas remontu został udostępniony dworzec tymczasowy, który znajduje się na działce przy ul. Chopina. Wprowadzono także tymczasową organizację ruchu na odcinku ulicy Chopina i Mickiewicza przy dworcu PKP.

Zobaczcie, jak wygląda teraz plac budowy dworca oraz jak dworzec będzie wyglądał już w listopadzie.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji