REKLAMA

30-metrowy kolos stanie na płockiej starówce

REKLAMA

W najbliższy piątek na płockiej starówce stanie olbrzymie, 30-metrowe koło widokowe. To jedna z atrakcji zaplanowana na zbliżającą się majówkę.

Agencja Rewitalizacji Starówki zaprosiła do Płocka właścicieli koła widokowego, które kojarzymy z widoków w Londynie i jego słynnym „London Eye”. Ta rozrywka coraz chętniej pojawia się i w polskich miastach, m.in. w Gdańsku, odwiedziła też Kraków, Lublin czy Radom.

Montaż koła widokowego rozpocznie się już we wtorek, 26 kwietnia wieczorem. Z atrakcji skorzystamy natomiast od najbliższego piątku, 29 kwietnia, do co najmniej 9 maja. Być może jednak właściciele zdecydują o przedłużeniu tego terminu o tydzień.

Koło składa się z 20 czteroosobowych gondoli oraz jednej przystosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jednorazowo z atrakcji może więc skorzystać 81 pasażerów.Konstrukcja ma 30 metrów wysokości (to wysokość około 10 piętra). Jeden przejazd trwa około 8 minut, w tym czasie wielkie koło obróci się trzykrotnie.

Cennik:

 • dziecko do 8 lat – 20 zł,
 • pozostałe osoby – 25 zł.

Godziny pracy koła widokowego:

 • Poniedziałek – piątek – 12.00 do 22.00
 • Sobota – niedziela – 11.00 do 22.00.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 16

 1. regionalista says:

  Straszny pomysł. Starodawne miasto jako Rozrywka betonowa. Zero zieleni. wszystko zniszczone. Z góry lepiej widać domy Starówki .Przechwycona ziemia pod niby budynkami i straszydła jak DOMY CARYCY ROSJI, KATARZYNY. OSUWAJĄCA SIĘ SKARPA Z POWODU RUSKIEJ TAMY WE WŁOCŁAWKU, POSTAWIONEJ DLA RUSKIEJ ELEKTROWNI ATOMOWEJ W SKOKACH…….NISZCZY PO PROSTU PŁOCK I WZGÓRZE TUMSKIE…OBCY – ZACHWYCENI SWOIMI POMYSŁAMI RUGOWANIA POLSKI I POLSKOŚCI W PŁOCKU.

 2. Igrzyska says:

  Gdy rozum śpi budzą się … igrzyska.

 3. gonić wandali says:

  Żeby taka wysoka na 30 m konstrukcja była stabilna, bezpieczna i nie groziła przewróceniem sie musi być dobrze zakotwiona do wytrzymałego podłoża, najlepiej cięzkiej płyty żelbetowej,. a to oznacza zniszczenia nawierzchni placu wykonanej z cienkich płytek granitowych. Kolejny przykład nieodpowiedzialności, głupoty i wandalizmu ARS.

  • gonić idiotów says:

   Jesli nawet konstrukcja 30 metrowego „diabelskiego młyna” nie będzie kotwiona do podloża, to musi być dobrze podparta. Jej ciężar przenoszony przez podpory musi spoczywać na odpowiednio dużej powierzchni wystarczająco mocnego/wytrzymałego podłoża – nawierzchnia Starego Rynku nie ma wystarczającej wytrzymałości, nie była projektowana i budowana do przenoszenia wysokich nacisków i obciążeń jednostkowych.
   Dobrze byłoby zwrocić się o opinię do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz Rejonowego UDT.
   Lepiej zawczasu dmuchać na zimne, niż za późno rozpaczać nad rozlanym mlekiem, w tym przypadku, tj po ewentualnym przewróceniu się cięzkiej, wysokiej słabo podpartej konstrukcji stalowej.

   • Gońcie się says:

    już wy sie o to nie martwcie, zostawcie to specjalistom i wracajcie do zbijania palet i modłów

 4. 🤦🤦🤦🤦 says:

  Mnie zastanawia komu się tak nudzi w urzędzie ,że wymyśla coraz bardziej badziewne rzeczy,koło mlynskie,wcześniej wywalenie zabawek z placu zabaw przy wschodniej a potem żeby dzieciaki nie miały już żadnej przestrzeni posadzili jakieś badziewne drzewka z tabliczkami reklamującymi jakieś oliwki. Coraz gorzej się tu mieszka,jako młoda osoba,urodzona i wychowana w Płocku jestem bardzo rozżalona,że zamiast robić coś dla młodych to oni skwerki z ławkami wciskają tam gdzie nie są nawet potrzebne mieszkańcom ale żule i stare baby się cieszą,bo nikt więcej z tego nie korzysta,a potem myślą czemu młodzi uciekają z miasta,bo sami ich barany wyganiacie takim postępowaniem

 5. Mica says:

  Komu się nie podoba niech nie korzysta. Nikt nikogo nie zmusza. Co za durni ludzie..

 6. Mieszkanka says:

  Weź pan te koło i się jebnij w czoło

 7. płocczanie says:

  Nie chcemy badziewia.

 8. Jojo says:

  Ludzie nie wsiadajta bo to sie oboli.Lepiej widac z 8 pietra.A I bezpieczniej.I niech lysy pierwszy wsiadzie jako oblatywacz.

 9. pisarz miejski says:

  po co ta cała agencja?Zlikwidować!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU