3. edycja Przedsiębiorczej Kobiety za nami

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

22 stycznia w hotelu Petropol odbyło się III spotkanie projektu “Przedsiębiorcza Kobieta”. Tym razem panie uczyły się, w jaki sposób radzić sobie z konfliktem pokoleń.

W domu wiemy, jak radzić sobie z konfliktem pokoleniowym, choć i tu, pomimo świetnej znajomości naszej rodziny, jest on trudny do rozwiązania. Jeszcze trudniej jest w pracy, gdzie znamy współpracowników tylko z tych kilku godzin, zazwyczaj w ściśle określonych, takich samych sytuacjach.

O tym, jak rozwiązywać takie konflikty przy pomocy mediacji, rozmawiali w sobotę prelegenci – Katarzyna Królikowska i Tomasz Sobolewski. – To bardzo pozytywni ludzie. Mediatorzy którzy w interesujący sposób opowiedzą o swojej pracy – zachęcali przed spotkaniem organizatorzy. I faktycznie, dało się to odczuć na sali w hotelu Petropol. Nie zabrakło dobrych rad i pytań ze strony uczestników projektu.

Gościem honorowym spotkania tym razem była Dorota Werecka z Czasu Kobiet – z wykształcenia ekonomistka, spełniająca się zawodowo. – Miałam okazję spojrzeć na zjawiska ekonomiczne z różnego punktu widzenia – wyjaśniała w trakcie rozmowy z uczestnikami. Obecnie pani Dorota jest związana ze Stowarzyszeniem Czas Kobiety oraz Stowarzyszeniem Wodniaków “FLIS”. Prywatnie jest mamą dwóch córek, ale i teściową oraz dumną babcią [Pani Dorota przyszła na spotkanie z wnuczkami – przyp. red.]. – Jestem zakochana w życiu, które uwodzi mnie swoimi zapachami i kolorami. Dzieci są dla mnie inspiracją, pokazują świat z innej perspektywy oraz że szczęście ma różne twarze. Jestem praktyczną idealistką, pragnącą by życie było coraz piękniejsze i dążę do tego również w działalności społecznej – opowiadała o sobie.

Tradycyjnie, w czasie spotkania nie zabrakło nagród, które ufundowali Abacosun, Koralandia, Gabinet Uśmiech i Hotaru Bijoux Ewelina Wójcicka. Kosmetolog z salonu urody Abacosun zaprezentowała też na dwóch ochotniczkach działanie żelazka przeciwzmarszczkowego, był też pokaz makijażu i fryzjerstwa. Natomiast dietetyk z Naturhouse udzielała bezpłatnych porad i przeprowadzała podstawowe badania. Obecne były również panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich Malwa, które przygotowały dla uczestników słodki poczęstunek, pokazywały też swoje kroniki i własnoręcznie wykonane prace.

Kolejne spotkanie Przedsiębiorczych Kobiet już jest planowane. PetroNews był patronem medialnym wydarzenia.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji