REKLAMA

134 uczniów z pasją powyżej średniej

REKLAMA

Od dziewięciu lat PKN ORLEN przyznaje uzdolnionym uczniom stypendia, dzięki którym mogą rozwijać swoje pasje. W tym roku otrzymało je 134 gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Płocka i powiatu płockiego.

1 grudnia w Państwowej Szkole Muzycznej odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono stypendia uczniom z Płocka i powiatu płockiego, wśród których są m.in.: czterokrotny zdobywca pierwszego miejsca Mistrzostw Polski w brydżu sportowym, mistrz Polski w Muay Thai, medalistka Mistrzostw Polski w kick-boxingu w formule low-kick i kilkunastu laureatów olimpiad przedmiotowych.

– Serdecznie Wam gratuluję i cieszę się, że poprzez stypendia możemy nagrodzić Wasze sukcesy, ale także pomóc w kontynuacji osiągnięć. Pamiętajcie o tym skąd wyszliście i kto się przyczynił do tego, że dziś możecie być na swoim miejscu. Pamiętajcie gdzie jest wasza mała i duża Ojczyzna. To, co dziś macie w głowach i sercach, to wasz kapitał na przyszłość – powiedziała podczas uroczystości Prezes Maria Sosnowska, Członek Zarządu ds. Inwestycji i Zakupów PKN ORLEN.

I było czego gratulować, ponieważ o stypendia mogli ubiegać się ci uczniowie, którzy osiągnęli na świadectwie szkolnym za rok 2016/2017 średnią na poziomie minimum 4,3 ale dodatkowo wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami artystycznymi, sportowymi lub naukowymi. Warunkiem było również którzy zameldowanie w Płocku lub powiecie płockim na pobyt stały.

Wyróżnieni uczniowie dotychczasowych 2 i 3 klas gimnazjów otrzymają stypendium w wysokości 200 złotych miesięcznie, natomiast uczniowie szkół średnich – 300 zł. Warto wspomnieć, że w ciągu 9 lat trwania programu, PKN ORLEN docenił w ten sposób łącznie 1295 uczniów, przeznaczając na ten cel w sumie ponad 3 mln zł.Dla uczestników wydarzenia wystąpił zespół The MieCze, który tworzą równie utalentowani młodzi płocczanie – Wiktor Mieczykowski oraz Gabriel Czerniejewski, obydwaj uczniowie Liceum im. W. Jagiełły w Płocku oraz Państwowej Szkoły Muzycznej. O tych dwóch artystach słyszymy dość często, przy okazji zdobywania przez nich pierwszych nagród na najważniejszych konkursach muzycznych w kraju i poza granicami. Obydwaj uwielbiają muzykę klasyczną, ale nie stronią od muzyki rozrywkowej. Oficjalnie na scenie zadebiutowali przed liczną publicznością w sierpniu tego roku.

– PKN ORLEN wraz z Fundacją „ORLEN – DAR SERCA” od wielu lat wspiera społeczność lokalną dofinansowując instytucje kultury, płockie placówki medyczne czy działając na rzecz poprawy bezpieczeństwa – wyjaśnia biuro prasowe koncernu.

W tym roku płocki koncern dofinansował m.in. działania na rzecz bezpieczeństwa realizowane przez Komendę Miejską Policji w Płocku, płocką straż miejską czy Komendę Państwowej Straży Pożarnej. Wspiera również piłkarzy nożnych i ręcznych Wisły Płock, czy płockie szpitale. Od wielu lat współpracuje także z Politechniką Warszawską, przekazuje darowizny na rzecz płockich szkół, zainicjował także płocką edycję ogólnopolskiego programu stypendialnego „Mistrzowie Chemii” realizowaną w Technikum Chemicznym im. Ignacego Łukasiewicza.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU