REKLAMA

Co wybierasz – wolność czy uzależnienie?

REKLAMA

W Płocku odbył się III Festiwal Przedstawień Profilaktycznych, pod hasłem „Wolność czy uzależnienie – Twój wybór”. Organizatorem wydarzenia była Komenda Miejska Policji w Płocku.

Tegoroczna edycja Festiwalu została zorganizowana w ramach Akademii Dzielnicowego przy współpracy z płockim dzielnicowym mł. asp. Sławomirem Rulakiem.

Akcja płockich policjantów jest związana z programem profilaktycznym „Profilaktyka a Ty”, który promuje m.in. modę na życie bez przemocy i uzależnień. Partnerami w organizacji Festiwalu są: Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta Płocka, Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia I w Płocku oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów – Zarząd Terenowy przy Komendzie Miejskiej Policji w Płocku.

W tym roku do Festiwalu zostały zgłoszone trzy etiudy teatralne.  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 22 w Płocku przedstawiła etiudę pt. „Miłość jak narkotyk”
  • Szkoła Podstawowa nr 14 w Płocku – grupa teatralna „Szóstka” przedstawiła etiudę pt. „Anioły”
  • L.O. z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Jagiełły w Płocku – grupa teatralna „W stronę Słońca” przedstawiła etiudę pt. „Ostatni Przystanek ”.

Do Jury Festiwalu zaproszeni zostali nadkom. Marek Kozanecki – I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Płocku (Przewodniczący Jury), Ewa Jabłońska z Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta Płocka, Monika Mioduszewska – Olszewska z Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, mł. asp. Sławomir Rulak – Dzielnicowy w KMP Płock, Joanna Łopatowska z Wydziału Prewencji w KMP Płock, Eliza Łochowska – opiekun i instruktor Płockiej Grupy PaT w Młodzieżowym Domu Kultury im. Króla Maciusia I w Płocku oraz Ada Gołębiewska – Lider Płockiej Grupy PaT.

Jury przyznało główną nagrodę – Statuetkę III Festiwalu Przedstawień Profilaktycznych młodzieży z grupy „Teatr Szóstka” działającej w Szkole Podstawowej nr 14, drugie miejsce przyznano grupie „W stronę Słońca” z L.O. im. Wł. Jagiełły natomiast na trzecim miejscu znalazła się młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 22.

źródło: KMP Płock

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU