REKLAMA

Mali judocy walczyli o podium

REKLAMA

Uczniowski Klub Sportowy ELJOT ponownie zorganizował turniej młodych judoków. Tym razem wystąpili zawodnicy z Płocka, ale i z województwa mazowieckiego, łódzkiego, podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego czy warmińsko-mazurskiego.

UKS ELJOT od 2004 roku zajmuje się nauką sportów walki. Inicjatorami powołania klubu judo byli sympatycy tej dyscypliny sportu: Tomasz Korpowski i Leszek Januszewski. ELJOT to na dzisiaj około 200 zawodników i zawodniczek trenujących w ośmiu grupach wiekowych, prowadzonych przez 6 instruktorów: Leszka Januszewskiego (6 DAN), Tomasza Korpowskiego (3 DAN), Piotra Januszewskiego (4 DAN), Andrzeja Bernera (3 DAN), Damiana Konczewskiego (1 Dan), Piotra Waśkiewicza (1 Dan) oraz Milenę Kuczmarską (1Dan).

Corocznie w Spółdzielczym Domu Kultury w Płocku odbywa się Turniej UKS ELJOT PŁOCK. Tym razem, 2 grudnia br., wystąpili zawodnicy trzech płockich klubów judo: UKS ELJOT, SAKURA PŁOCK i JUDO-KANO Płock. Nie zabrakło również gości z województwa mazowieckiego, łódzkiego, podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego. Wystąpili też ze swoim pokazem młodzi zawodnicy Gedeon Płock.

Podczas turnieju wręczono podziękowania za szczególne zaangażowanie w działania na rzecz rozwoju i promowania judo. Otrzymali je m.in. spotkani przez nas radni – miejscy, Tomasz Kominek i Michał Sosnowski oraz osiedlowy, Mariusz Kinalski.

– Sport to właściwie jedyny sposób na pokonanie coraz większej ilości chorób, wad postawy czy otyłości wśród dzieci i młodzieży, dlatego chętnie angażuję się w promocję tego typu działalności – powiedział nam Tomasz Kominek.– Nie ukrywam, że moją pasją jest piłka nożna, ale doceniam także zasady, jakie wyrabiają u dzieci treningi sztuk walki – tłumaczył Michał Sosnowski. – Uważam, że zachęcanie młodych płocczan do uprawiania sportu może wpłynąć na to, że nasza lokalna społeczność będzie po prostu zdrowsza – stwierdził radny.

– Staramy się wspierać płocki sport, który prowadzą ludzie zaangażowani w rozwój sportowy, szczególnie dzieci i młodzieży – dodał Mariusz Kinalski.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju!

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU