Złoto dla płockich kickbokserów

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Uczniowski Klub Sportowy „Sanda Płock” ma czym się pochwalić. Aż trójka zawodników tego klubu zdobyła najwyższe podium w mistrzostwach polskich i zagranicznych.

Fot. Sanda Płock

Fot. Sanda Płock

Mateusz Dymek – Scandinavian Open Championship

Od 30 września do 1 października w Oslo (Norwegia) odbywał się turniej Scandinavian Open Championship. W zawodach wystartowało 164 zawodników z 10 państw. Klub Sanda Płock reprezentował Mateusz Dymek, który wystartował w formule light-contact.

Płocczanin zdecydowanie pokonał Norwega oraz zawodnika z Danii i tym samym przywiózł do Polski kolejny złoty medal.

Dagmara Tchorek i Damian Soczewka – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

8 i 9 października w Kaliszu odbywały się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Full Contact. Sanda Płock reprezentowali Damian Soczewka i Dagmara Tchorek oraz trener Piotr Paśnik.

Fot. Sanda Płock

Fot. Sanda Płock

W zawodach wystartowało 44 zawodników z 24 klubów, w wieku 18-23 lata. – Główną częścią zawodów była gala finałowa, która zorganizowana była na wzór gal zawodowych z efektownymi wyjściami zawodników – mówi Piotr Paśnik. – Galę rozpoczynała walka Dagmary Tchorek, która broniła ubiegłorocznego tytułu Młodzieżowej Mistrzyni Polski full-contact do 48 kg. Przeciwniczką Dagmary była Arleta Oleksy (Klub Sportowy C.S.E. Sparta Chrzanów) – tłumaczy trener.

Piotr Paśnik relacjonuje, iż obie zawodniczki dały dobrą, dynamiczną walkę, dużo wymian bokserskich, kończonych mocnymi kopnięciami. Ostatecznie, Dagmara Tchorek wygrała jednogłośnie na punkty. Jest to dla niej piąty tytuł Mistrzyni Polski w Kickboxingu, ale zdobyła również dwa tytuły Mistrzyni Europy oraz medale Mistrzostw Świata.

Fot. Sanda Płock

Fot. Sanda Płock

Damian Soczewka miał przedostatnią walkę na gali w kategorii -86 kg, jego przeciwnikiem był Paweł Kochański (KKS Sporty Walki Poznań). – Po dwóch pierwszych rundach, walka była wyrównana. Obydwaj zawodnicy zaprezentowali zarówno dobre kombinacje w ataku, jak i obronie – mówi trener, Piotr Paśnik.

W trzeciej rundzie Damian uzyskał znaczną przewagę, zaczął pewniej atakować i wykazał się lepszym przygotowaniem kondycyjnym. Dlatego to właśnie jemu sędziowie jednogłośnie przyznali Młodzieżowe Mistrzostwo Polski w kategorii -86. – Dla Damiana jest to pierwszy tytuł Mistrza Polski – mówi dumny trener. – W przyszłym sezonie zarówno Damian, jak i Dagmara, spróbują podbić swoje kategorie w seniorach – zapewnia Piotr Paśnik.

Warto wspomnieć, że UKS Sanda Płock został wyróżniony Pucharem dla najlepszych klubów, zajmując w klasyfikacji medalowej 3. miejsce na 24 kluby.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji