ADVERTISEMENT

Srebrny medal Mistrzostw Polski w kickboxingu dla płocczanina

ADVERTISEMENT

LKS „Puncher” Płock cały czas walczy o kolejne sukcesy. W Kartuzach dwóch zawodników z Płocka rywalizowało w Mistrzostwach Polski w kickboxingu. Rafał Dobies został wicemistrzem polski juniorów.

W dniach 15-17 marca w Kartuzach odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Kickboxingu Kick-Light. W zawodach wystartowało 255 zawodników z 63 klubów z całej Polski. Płock reprezentowało dwóch zawodników trenera Piotra Maślanki z klubu LKS „Puncher”, Sylwester Moskal (senior -94 kg) oraz Rafał Dobies (junior -74 kg).

Sylwester Moskal to debiutant w tej rangi zawodach. Płocczanin w ćwierćfinale spotkał się z doświadczonym zawodnikiem klubu TKKF „Ognisko Siedleckie” Dominikiem Grzędą. Ubiegłoroczny Mistrz Polski w formule low-kick, niestety, okazał się nadal bardzo trudnym przeciwnikiem i Sylwester musiał mu ulec. Tym samym, zgodnie z systemem pucharowym, płocczanin odpadł z dalszej rywalizacji, zajmując 7. miejsce i zdobywając cenne doświadczenie.

PowiązaneTematy

Rafał Dobies to ostatnioroczny junior, a zarazem trzykrotny stypendysta Prezydenta Miasta Płocka. Jak ocenia trener, zawodnik był doskonale przygotowany mentalnie, kondycyjnie oraz taktycznie, doskonale współpracował, realizując założenia taktyczne i reagując właściwie na zmieniające się sytuacje.

W pierwszym dniu zawodów, w 1/16 Rafał pokonał Macieja Wiraszka, zawodnika gdańskiego Klubu Kickboxingu „DUET”, następnie w ćwierćfinale smak porażki poznał Adam Muchewicz, zawodnik „A&W” Oborowo. W półfinale płocczanin pokonał Oskara Dąbrowskiego z Klubu Sportowego „PROSNA” Kalisz.

Wartym podkreślenia jest fakt, że wszystkie trzy walki pierwszego dnia płocczanin wygrał przed czasem, poprzez przewagę techniczną. W rezultacie, z planowanych trzech rund, walki kończyły się już po dwóch. Rafał Dobies zdominował rywali, nie pozostawiając wątpliwości co do swojej nadzwyczajnej formy.

W drugim dniu zawodów, w walce finałowej zawodnik LKS „Puncher” Płock musiał zmierzyć się z Dawidem Siekiem, utytułowanym zawodnikiem z Klubu Sportów Walki Piła (ubiegłoroczny podwójny Mistrz Polski w formułach: kick-light -69 kg (planszowa) i low-kick -67 kg (ringowa)). Zawodnicy stoczyli dobrą, czystą i ładną technicznie walkę, w której po trzech rundach walki nieco lepszym okazał się rywal płocczanina.

Rafał Dobies podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów w Kickboxingu Kick-Light osiągnął swój życiowy sukces. Zawodnik wywalczył srebrny medal, co dało mu tytuł Wicemistrza Polski Juniorów w kickboxingu w formule kick-light.

Wyjazd na zawody był dofinansowany przez Urząd Miasta Płocka w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2019 r.