REKLAMA

Płoccy kickboxerzy z pięcioma medalami Mistrzostw Polski

REKLAMA

W ostatnich dniach marca we Włoszakowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów, Seniorów i Weteranów w Kickboxingu. W zawodach wzięli udział zawodnicy LKS „Puncher Płock”, którzy zdobyli pięć medali.

W dniach 30-31 marca we Włoszakowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów, Seniorów i Weteranów w Kickboxingu w formułach Pointfighting i Light-Contact. W zawodach wystartowało 406 zawodników z 68 klubów z całej Polski.

Z Płocka na zawody przyjechało między innymi pięciu zawodników z LKS „Puncher”. Klub reprezentowali: Sylwester Moskal (kategoria wagowa -94kg), Rafał Dobies (-74kg), Emil Dłużniewski (-74kg), Mariusz Dłużniewski (+94kg), a także Piotr Maślanka (-84kg), który jednocześnie sprawuje funkcję trenera.

Dla Sylwestra Moskala był to dopiero drugi start w tej rangi zawodach, zadebiutował w niedawnych Mistrzostwach Polski formuły kick-light. Tym razem w kategorii wiekowej seniorów w formule pointfighting Sylwester zajął III miejsce (brązowy medal), a w formule light-contact VI miejsce.

Emil Dłużniewski z powodu kontuzji nie mógł, niestety, w pełni zaprezentować swoich możliwości. Tym razem przegrał swoją pierwszą walkę i zgodnie z systemem pucharowym odpadł z dalszej rywalizacji, zajmując wśród juniorów V miejsce (pointfighting) i IX-XVIII miejsce (light-contact), zdobywając kolejne cenne doświadczenie.

Rafał Dobies ostatnio-roczny junior, stypendysta Prezydenta Miasta Płocka, powtórzył sukces z Mistrzostw Polski w Kartuzach, zdobywając kolejny srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski wśród juniorów, tym razem w formule light-contact. Rafał, będąc w najliczniejszej kategorii wagowej wśród juniorów (18 zawodników), stoczył podobnie jak w Kartuzach aż cztery walki, trzy z nich zwyciężył.Srebrny medal Mistrzostw Polski w kickboxingu dla płocczanina

Zawodnik LKS „Puncher” Płock pokonał Romana Bushchaka (KS „MISTRAL” Wojkowice), Jana Woźniaka (KSW Łuków) i Krzesimira Kasza (Stowarzyszenie „GLADIUS” Ostróda). W czwartej finałowej walce uległ Norbertowi Kusz zawodnikowi z klubu KS „ZIĘTEK TEAM” Kalisz (ubiegłoroczny Mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski w formule full-contact -71kg, formuła ringowa). Tym samym Rafał zdobył kolejne cenne punkty we współzawodnictwie systemu sportu młodzieżowego MSiT.

W kategorii master class Mariusz Dłużniewski zajął drugie miejsce, zdobywając srebrny medal. Dopełnieniem całego startu było pierwsze miejsce, a co za tym idzie złoty medal i kolejny wywalczony tytuł Mistrza Polski, trenera Piotra Maślanki.

Wyjazd na zawody był dofinansowany przez Urząd Miasta Płocka w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2019 r.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU