REKLAMA

Zawodnicy brazylijskiego jiu jitsu z płockiego klubu na podium Octopus BJJ Cup

REKLAMA

W niedzielę, 6 października Hala Sportowa MOSiR w Łodzi gościła zawodników, którzy zmagali się w brazylijskim jiu jitsu. Wśród laureatów, znaleźli się dwaj zawodnicy płockiego klubu Academia Gorila.

Octopus BJJ Cup to turniej, który odbywa się według zasad Międzynarodowej Federacji Brazylijskiego Jiu-jitsu (IBJJF). Szósta edycja tego wydarzenia odbyła się 6 października br. (niedziela) w Hali Sportowej MOSiR Łódź i tradycyjnie została zorganizowana przez klub Octopus Łódź.

Podczas zawodów nie zabrakło przedstawicieli płockiego klubu Academia Gorila.

– Na Octopus Cup 6 pojechaliśmy z trzema zawodnikami. Dwóch wraca z medalami – wyjaśniają w klubie. – Złoty zdobywa Tomasz Jabłonowski, demolując w 4 walkach swoich przeciwników, nie pozostawiając cienia wątpliwości kto jest najlepszy na tegorocznym Octopusie w Łodzi. Natomiast srebro wędruje do Tomasza Serafina. Tu również nie było lekko, biorąc pod uwagę fakt, iż w kategorii było ponad 20 zawodników. W finale, niestety, lepszy był jiujitseiros ze Śląska, który pokonał Tomka na punkty – relacjonuje Academia Gorila.Dodajmy, że Tomasz Jabłonowski startował w kategorii master; biały/niebieski; +94.3 kg, natomiast Tomasz Serafin w kategorii adult; biały; -88.3 kg.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Fot. Academia Gorila
Fot. Academia Gorila

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 4

 1. wojownik says:

  Np. w judo regulamin jednoznacznie reguluje kwestie koloru judogi czy wg. terminologi BJ GI. Dlatego do dekoracji na podium ma być wyłącznie białe judogi Wówczas wszyscy na podium wyglądają jednakowo i medialnie dla prasy. mediów które są najlepszą promocją dyscypiny. Niebieskie służą jedynie do walk dla niebieskiego narożnika. Ale widać w BJ nie ma to żadnego znaczenia. Ale to nie jest dyscyplina olimpijska i jak widac nie dbająca o szczegóły medialne. Jeszcze trochę to bedą wchodzić na podium w dżinsach.

  • wsw says:

   W BJJ przepisy dokładnie regulują strój ale dalsza polemika w tym miejscu i tak nie ma sensu. Dla mnie to mogą wchodzić nawet w dresach i nie będzie dla mnie to stanowiło problemu. Odnoszę wrażenie wojowniku czy esteto , że masz jakieś dziwne uprzedzenie bądź uczucie wyższości pisząc wywody na temat stroju, medialności , itd. Kto na to zwraca uwagę w dzisiejszych czasach??? Liczy się sukces chłopaków z Płocka i tego im będę życzył zawsze , pomijając za krótkie spodnie, bluzę , pas i nie ten kolor GI…

 2. esteta says:

  Kupcie Jabłonowskiemu dłuższe spodnie, bo patrząc na foto z podium w porównaniu do pozostałych zawodników wygląda mówiąc delikatnie śmiesznie w sporo za krótkich spodniach. Wyglądających jak by był w spodniach z młodszego brata. No i w zasadzie bluza GI też by mu się przydała dłuższa i szersza jak widać, no i pas też trochę za krótki. Zawodnik na podium powinien prezentować się schludnie i godnie bo te zdjęcia idą w eter. A nie być obiektem śmiechu i politowania. Nawet w kategorii weterana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU