REKLAMA

Co z Akademią Karate w Płocku? „Gmina podejmie działania”

REKLAMA

Radny Jacek Jasion ponownie interweniuje w sprawie Akademii Karate Tradycyjnego, która miała powstać w Płocku przy ul. Kutrzeby. W 2008 roku ówczesna Rada Miasta Płocka wyraziła zgodę na sprzedaż tego terenu z 99-procentową bonifikatą, jednak do dzisiaj na tym terenie nic się nie dzieje.

Przypomnijmy – w lutym 2008 roku ówczesna Rada Miasta Płocka wyraziła zgodę na sprzedaż terenu przy ul. Kutrzeby nie tylko bez ogłaszania przetargu, ale i z 99-procentową bonifikatą. Dzięki temu Fundacja kupiła teren, wart wówczas ponad 1,2 mln zł za około 12 tys. zł.

Planowana w Płocku inwestycja miała służyć początkującym adeptom karate tradycyjnego z Płocka oraz członkom kadry narodowej. Obiekt miał bowiem spełniać wszelkie wymogi i normy, zgodne z międzynarodowymi standardami. Jak poinformowano w uzasadnieniu, docelowo Związek planował wybudowanie 16 tego typu obiektów na terenie całej Polski.

Do sprzedaży terenu przy ul. Kutrzeby doszło ostatecznie 4 lutego 2010 roku, czyli w dniu podpisania aktu notarialnego. W akcie notarialnym zawarty jest m.in. punkt o prawie odkupu nieruchomości przez Gminę-Miasto Płock w terminie 5 lat od dnia zawarcia umowy. Do odkupienia terenu jednak nie doszło.

Grunt miasta sprzedany za 1% wartości. Ale Akademii Karate nadal nie ma… Dlaczego?W odpowiedzi na interpelację radnego Jacka Jasiona, prezydent Płocka poinformował, że Fundacja Karate Tradycyjnego podtrzymuje chęć realizacji obiektu sportowego na działkach przy ul. Kutrzeby w Płocku samodzielnie lub przy udziale Stowarzyszenia Akademia Karate Tradycyjnego w Płocku. Zapewnił także, iż w przypadku nie zrealizowania tej inwestycji przez Fundację, Gmina podejmie działania w celu ponownego nabycia tych działek.

Zgodnie z par. 5 ww. aktu notarialnego, w przypadku zbycia nieruchomości przez Fundację Rozwoju Karate Tradycyjnego lub wykorzystania jej na cele inne, niż uzasadniające udzielenie bonifikaty przed upływem 10 lat, tj. przed dniem 04.02.2020 r. oraz w przypadku zmiany przeznaczenia nieruchomości w terminie 30 lat od dnia jej nabycia, tj. przed dniem 04.02.2040, Fundacja zobowiązuje się zwrócić Gminie-Miastu Płock uzyskaną z tytułu nabycia przedmiotowych nieruchomości bonifikatę w wysokości 1.190.170,00 zł po jej waloryzacji.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. prawdomówny says:

    cudowny przekręt, kto i ile wziął w łapę? Za rok sprzedadzą teren i ogłoszą bankructwo

  2. Nxnx says:

    Ladny wAl k poszdedl az milo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU