REKLAMA

Płocczanie zdobyli złoto w Mistrzostwach Polski Brazylijskiego Jiu Jitsu [AKTUALIZACJA]

REKLAMA

Po raz pierwszy w Katowicach odbywały się Mistrzostwa Polski BJJ. W XV edycji tego wydarzenia, 9 i 10 listopada, wzięło udział w sumie 1751 zawodników.

Mistrzostwa Polski BJJ to największa i najważniejsza impreza w kalendarzu startowym zawodników brazylijskiego jiu jitsu. Uczestnicy już po raz piętnasty stanęli do walki o tytuł Mistrza Polski BJJ. Nie zabrakło tam również reprezentantów Płocka.

PowiązaneTematy

W kategorii Master 3 Niebieskie Pasy w wadze powyżej 100.5 kg, złoto zdobył Tomasz Jabłonowski, reprezentujący Academia Gorila z Płocka! Drugie miejsce w tej kategorii zajął Adam Studniarek z Academia Gorila w Rudzie Śląskiej, a trzecie ex aequo: Zbigniew Krawczuk (WroxGym z Wrocławia) i Grzegorz Sapa (Ipanema z Piaseczna).

Jak się okazuje, nie jest to jedyny medal zdobyty przez płocczan w tych zawodach.

W kategorii Adult Biały Pas, w wadze -88.3 kg pierwsze miejsce wywalczył Sebastian Jakubiak z płockiej Saario Academy. Za nim uplasował się Damian Kowalczyk (Invictus BJJ z Zielonej Góry), a brąz zdobyli Daniel Kaczorowski (Sowilo Bjj Kielce) oraz Tomasz Kołakowski (Kaiser Sport, Olsztyn).Sebastian Jakubiak, fot. Sandra Synowiec

W kategorii Master 1; biały pas; -82.3 kg Kamil Kowal z Academia Gorila Płock zajął 3. miejsce wspólnie z Jerzym Rybką (Złomiarz Team, Gdańsk). Przed nimi uplasowali się na pierwszym miejscu Grzegorz Gradzewicz (Copacabana, Bydgoszcz) i na drugim – Mateusz Figura (Gracie Barra Poland Team Draculino, Bastion Tychy).

W kategorii Master 3; biały pas; -82.3 kg  brąz zdobył również zawodnik płockiego klubu – Piotr Jeleniewicz z Saario Academy Płock. Pierwsze miejsce w tej kategorii zdobył Tomasz Żarnowski (ASW BLACK PANTHER BYDGOSZCZ), a drugie Mariusz Mydło (Berserker`s Team, Olsztyn).

Organizatorem mistrzostw był Roan Fight Club Katowice, a partnerami zawodów: Grappling Kraków, Śląski Związek Ju Jitsu i Małopolski Związek Ju Jitsu. Mistrzostwa Polski odbyły się w Hali MOSIR Katowice – Szopienice.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. czytelnik pn says:

    co to za mistrzostwa polski skoro ta dyscyplina nie posiada nawet polskiego zwiazku sportowego co można przeczytać w wykazie ministerstwa sportu i turystyki a zawody organizują regionalne związki, ta dyscyplina to twór będący mało udanym odłamem oryginalnego prawdziwego tradycyjnego japońskiego jiu jitsu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU