Kolejny medal Wojtka Bógdała. Został Slalomowym Wicemistrzem Hiszpanii!

Na początku października w hiszpańskim Bornos spotkali się najlepsi motoparalotniowi piloci świata. To właśnie tam rozegrano Otwarte Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Hiszpanii, podczas których Wojtek Bógdał zdobył kolejny – tym razem srebrny – medal.

Bornos to miasto położone w południowej części Hiszpanii nad jeziorem o tej samej nazwie. Udział w organizowanych tam mistrzostwach potwierdziła niemal cała światowa czołówka tego niezwykle widowiskowego sportu lotniczego, a wśród nich także nasz mistrz – Wojtek Bógdał i piloci polskiej Kadry Narodowej. Z tego powodu poziom rywalizacji podczas zawodów, które odbywały się w dniach 3-5 października, dorównywał randze mistrzostwom świata.

– Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach, PF1 – start z nóg, oraz PL1 – start z wózka, w której konkurowałem – mówi Wojtek Bógdał. – Sprzyjające warunki pogodowe panujące w regionie Andaluzji pozwoliły na bezproblemowe rozegranie wszystkich konkurencji. Po przelotach kwalifikacyjnych, najlepsza szóstka w klasie startu z wózka awansowała do sobotniego finału. Dobre i stabilne wyniki pozwoliły mi zakończyć kwalifikacje na trzeciej lokacie – wyjaśnia Wojtek.

Przypomnijmy, że młody motoparalotniarz dokonał w tym roku niezwykłego wyczynu – poleciał w bliskiej formacji i stanął na skrzydle lecącego samolotu (!). Od sierpnia 2018 roku jego sponsorem głównym został PKN Orlen, a w 2019 został ambasadorem grupy Budmat Auto.

W ścisłym finale mistrzostw znaleźli się: Wojtek Bógdał, Hayan Al-Hebabi, Szymon Winkler i Yann Leuiere.

– Ostatni przelot, który decydował o końcowych lokatach był niebywale emocjonujący, ponieważ różnice między wynikami pilotów były liczone w dziesiątych częściach sekundy – przyznaje Wojtek Bógdał.

Ostatecznie Wojtek zakończył Otwarte Mistrzostwa Hiszpanii na drugim stopniu podium, tuż za Katarczykiem Al-Hebabi. Gratulacje należą się także Szymonowi Winklerowi, który zdobył brązowy medal w klasie PL1, oraz Bartoszowi Nowickiemu również brązowemu medaliście klasy PF1. Kolejny raz polska reprezentacja potwierdziła, że znajduje się w światowej czołówce.