REKLAMA

Zanim ruszysz, sprawdź pod maską. Może być tam… kot

REKLAMA

Zima to najtrudniejszy okres dla kotów oraz innych zwierząt wolno bytujących. Spadająca temperatura powoduje, że dziko żyjące zwierzęta szukają miejsca, w którym mogłyby się ogrzać i często wybierają nagrzane komory silnika czy nadkola samochodów.

W okresie zimowym kierowcy, którzy zamierzają uruchomić swoje auto i ruszyć w trasę, powinni najpierw sprawdzić czy w ich samochodach nie znajdują się zwierzęta, zwabione ciepłem silnika. Nieuważne uruchomienie pojazdu może doprowadzić do nieszczęścia.

Często kuny czy koty, które wolno bytują, by przetrwać, wchodzą do miejsc, w których mogą się ogrzać. Prócz piwnic i pustostanów wybierają właśnie samochody, których silniki po jeździe przez długi czas pozostają ciepłe.Dlatego też kierowca przed uruchomieniem pojazdu powinien sprawdzić czy pod maską lub w nadkolach nie przebywa zwierzak. Osoba, która tego nie zrobi, może nieumyślnie spowodować tragedię. Warto też wsłuchiwać się czy spod maski lub innych elementów auta nie dobiega miauczenie czy piszczenie zwierzaków. Te proste czynności mogą ocalić życie nieświadomego zwierzaka.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. tab says:

    Dobrze, że Redakcja przypomina o tym problemie. Widziałem już w życiu dwie takie kocie przygody; jedna skończyła się szczęśliwie… dalej już nic nie będę mówił.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU