REKLAMA

W Drobinie jednak ponownie wybiorą burmistrza?

REKLAMA

Wygląda na to, że mieszkańcy Drobina ponownie będą wybierać swojego burmistrza. Sąd Apelacyjny podtrzymał wyrok Sądu Okręgowego w Płocku w sprawie unieważnienia ubiegłorocznych wyborów.

Jak informowaliśmy, 27 października ubiegłego roku Sąd Okręgowy w Płocku wydał postanowienie o unieważnieniu wyborów na burmistrza Miasta i Gminy Drobin.

Sąd uznał protesty wniesione przez mieszkańców, dotyczące m.in. niedotrzymania terminów w przypadku 6 pakietów do głosowania korespondencyjnego dla osób, będących wówczas w izolacji domowej. W protestach zwrócono też uwagę na błędy w Obwodowych Komisjach Wyborczych, a ponieważ Grzegorz Szykulski wygrał niewielką ilością głosów, w opinii sądu zasadnym było unieważnienie wyborów.

Sąd unieważnił wybory w Drobinie. Czy zmieni się burmistrz?

Komitet Wyborczy Grzegorza Szykulskiego zapowiedział wniesienie zażalenia na tę decyzję do Sądu Apelacyjnego w Łodzi. Teraz, według wicemarszałka Piotra Zgorzelskiego, zapadła decyzja o unieważnieniu tego odwołania.

– Wybory na burmistrza Urząd Miasta i Gminy w Drobinie unieważnione. Sąd uwzględnił protest kandydata Polskie Stronnictwo Ludowe i orzekł, że wybory, w których kilkoma głosami wygrał kandydat z ramienia PiS, nie zostały przeprowadzone należycie. W związku z powyższym mieszkańcy Miasta i Gminy Drobin będą ponownie wybierać swojego burmistrza – przekazał na swoim profilu wicemarszałek Piotr Zgorzelski.Jak dowiedzieliśmy się w Delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Płocku, taka informacja do delegatury jeszcze nie dotarła.

 

📣 Wybory na burmistrza Urząd Miasta i Gminy w Drobinie unieważnione❗ Sąd uwzględnił protest kandydata Polskie…

Opublikowany przez Piotr Zgorzelski Wicemarszałek Sejmu RP Wtorek, 26 stycznia 2021

Podczas wyborów we wrześniu 2020 roku, o stanowisko burmistrza Drobina ubiegał się 59-letni Krzysztof Wielec z Polskiego Stronnictwa Ludowego, radny powiatu płockiego, oraz 53-letni Grzegorz Szykulski z Prawa i Sprawiedliwości, który pełnił obowiązki burmistrza po tragicznej śmierci Andrzeja Samoraja.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 11

 1. Powrot says:

  Uważam że w tej gminie ludzie nie głosowali na partię tylko wybrali człowieka który nadaje się na to stanowisko i może w końcu skończyłaby się ta mafia urzędnicza. Jeśli wygra w następnych wyborach PSL to po kadencji będziemy w takiej sytuacji finansowej jak Staroźreby i zamiast Staroźreby dopisać do Drobina to dopiszą Drobin do Staroźreb tam teraz mają dobrego gospodarza a też miał na początku pod górkę .Ludzie zastanówcie się jakiego chcecie mieć gospodarza miasta i gminy!

 2. Babiszon says:

  O zgrozo… O co oni się biją? Tu jest potrzebny ktoś, kto wywróci wszystko „do góry nogami”, a nie bierne PSL czy łapczywy PiS…

 3. kwi says:

  Drobin był miastem 30 lat temu i wcześniej na Mazowszu, dopóki nie został wciągnięty w bzdurne statystyki rządowe. . Dzisiaj to zwykła wiocha zasiedlona przez okolicznych chłopów, którzy oprócz własnego smrodu chlewnianego , nic więcej nie wnieśli do .życia tej umierającej miejscowości !Niby miasteczko, a w realu nie ma co zaproponować. Dyskoteki ? Zenek Martyniuk też nie Wasz, to z czym do ludu ? Dobra rada : Poszukajcie sobie znajomości w Ciemnogrodzie !

 4. Paolo ale nie Sousa says:

  Co będzie, jak wolne Sądy przestaną funkcjonować ? W Małopolsce, na Rzeszowszczyżnie i Podlasiu nie do zrozumienia dla nieuków parafialnych.. Z demokracją się minęli o ok. 180 lat, gdy odzyskali wolność Bez Lewandowskiego , Brzęczka, Bońka i tej europejskiej machiny Bońka do zarabiania kasy ci ludzie chlali by dalej bimber w swoich ziemiankach ! . Grzesznicy od poniedziałku do soboty, a w niedzielę rozgrzeszenie ! Plus 500+ w tygodniu. Na przykładzie tych idiotow można pracę naukową napisać pod tytułem : „Wolność szkodliwa dla plebsu”, jak też analogiczną : ” Wolność dobrotliwa dla plebsu ” i profesorem ponad profesorami zostać ! ! Warszawo piękna, Warszawo smutna….czy nie widać ? Mieliśmy my seniorzy być pierwsi w kolejce do szczepień p-ko covid-19. Z dnia na dzień przesuwamy się na ostatnie miejsce. Czy tego nie widać ? Nie chodzi o te szczepienia. Bez szczepionki też widzę piękny śnieg na mojej działce i mojej ulicy, widzę szczęśliwe dwa zwierzaczki : piesa i kota. Natomiast nie widzę szczęścia w naszej drużynie narodowej. Paolo Sousa ma zastąpić Brzęczćyszczykiewicza, bo ten postawil się temu, a tamten tamtemu i w końcu Bóg bankowy Boniek powiedział : dosy! Jak twierdzi kościół, nasza cywilizacja zaczęla się od Rzymu, a nie od Jerozolimy. Rozumiem też, że Boniek, reprezentant Rzymu będzie trwałym obrońcą demokracji na najbliższe 2.000 lat !

 5. kibel says:

  Chłop i kler mają genach sprzedajność. Wykazał to Kościuszko ! PSL okradł moją żonę na większą kwotę. Kosiniak-Kamysz nie musi tu swoich głupich min stroić, bo przed realem nie da się uciec ! Jestem spokojnym człowiekiem, w awantury się nie wdaję, a co najważniejsze : ja i moja żona jesteśmy bezpartyjni. W chamski sposób Pana ludzie, Panie Kosiniak okradli moją żonę. Te Bogu ducha winne chłopki ! W PSL PIS, PO czy innej Partii takie same są matoły ! Wszyscy jesteście silni ale w grupie, a do tego przy poparciu Wojska i Policji !a, JA JESTEM SAM !

 6. niby nic says:

  Wyrazy wspólczucia dla mieszkańców Drobina , a

  nawet kondolencje : Zagłosujecie między zlem z jednej strony i złem z drugiej strony. Takie moje zdanie. Które zło jest lepsze ? Sami zadecydujecie ! Nie pytajcie się o dobro, bo też go nie ma ! Co pozostaje ? Brońcie się sami i dalej nic nie wiem ! Sorry, to nie ja wywołałem II wojnę światową !

 7. karoseria says:

  To już nie jest Drobin z dawnych lat. Napływowy lud chłopski zrobil z Drobina jedynie siedlisko covid-19 i tyle w temacie !

 8. Będzie kobieta says:

  To teraz dla odmiany wystarutuje kandydat niezrzeszony. Ciekawe na kogo wtedy ciemny lud Drobina zagłosuje.

 9. psikuta says:

  Ale jakby zielony peeselowski ludek wygrał, Pan Zgorzelski już dawno by się lansował przed kamerami…

 10. lolo says:

  PSL się zmobilizuje i odzyska władzę, za wszelką cenę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU