REKLAMA

Sąd unieważnił wybory w Drobinie. Czy zmieni się burmistrz?

REKLAMA

W Drobinie znów może zmienić się burmistrz. Po tragicznej śmierci śp. Andrzeja Samoraja (PSL) i wyborze na to stanowisko Grzegorza Szykulskiego (PiS), we wtorek Sąd Okręgowy w Płocku stwierdził nieważność wrześniowych wyborów. Powodem jest m.in. niedotrzymanie terminów w przypadku głosowania korespondencyjnego.

Zgodnie z decyzją Sądu Okręgowego w Płocku, 27 października zostało wydane postanowienie o unieważnieniu wyborów na burmistrza Drobina, które odbyły się 13 września br.

Sąd uznał tym samym protesty wniesione przez mieszkańców, a które dotyczyły m.in. niedotrzymania terminów w przypadku 6 pakietów do głosowania korespondencyjnego dla osób, będących wówczas w izolacji domowej. W protestach zwrócono też uwagę na błędy w Obwodowych Komisjach Wyborczych, a ponieważ Grzegorz Szykulski wygrał niewielką ilością głosów, w opinii sądu zasadnym jest unieważnienie wyborów.

Teraz obydwie strony mają 7 dni na wniesienie odwołania od postanowienia Sądu Okręgowego w Płocku do Sądu Apelacyjnego w Łodzi. Jak się dowiedzieliśmy, Komitet Wyborczy Grzegorza Szykulskiego takie odwołanie złoży. Wówczas na decyzję sądu apelacyjnego poczekamy około dwóch miesięcy. Jeśli podtrzyma decyzję sądu okręgowego, wybory zostaną przeprowadzone ponownie.

Przypomnijmy, że o stanowisko burmistrza Drobina ubiegał się 59-letni Krzysztof Wielec z Polskiego Stronnictwa Ludowego, radny powiatu płockiego, oraz 53-letni Grzegorz Szykulski z Prawa i Sprawiedliwości, który pełnił obowiązki burmistrza po tragicznej śmierci Andrzeja Samoraja.W wyborach 13 września stwierdzono 2960 ważnych kart, z czego 42 głosy okazały się nieważne (najwięcej z powodu niepostawienia znaku X obok nazwiska żadnego kandydata). To oznacza frekwencję w wysokości 47,65 proc.

Wymaganą liczbę głosów uzyskał Grzegorz Szykulski, zgłoszony przez KWW Grzegorza Szykulskiego, który uzyskał 1460 głosów ważnych. Wygrał jedynie dwoma głosami.

Gmina Drobin ma nowego burmistrza. To kandydat PiS

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 12

 1. Olo2100 says:

  Cała gmina śpiewa z nami wy….ć z pisiorami!

 2. Wyborca says:

  Mam nadzieję za Sąd Apelacyjny przyjrzy się dokładnie tym śmiechu wartym protestom i wyda sprawiedliwy wyrok. Szkoda P. Szykulskiego, grał uczciwie w tych wyborach i wygrał. Konkurent i jego świta oszukiwali, dowozili ludzi a po ogłoszonych wyborach nie mogli pogodzic się z porażką i stąd te wyssane z palca protesty. Ludzie obudźcie się. Wielec to nie sp. Andrzej Samoraj, nie dorasta mu do pięt.

 3. Anonim says:

  Wielec….. wysłowić się nie potrafi, mój Boże
  Ekspert od śmieci w Dribieńskiej Gminie 😂

 4. L says:

  Szkoda. Nie popieram PiS, ale liczyłem, że po odejściu PSL chociaż trochę się coś ruszy. Po co… żyjmy sobie w stagnacji.

  • Anonim says:

   Też nie popieram Pis ale potrafię stanac ponad moim światopoglądem i wybrać dla gminy dobrego gospodarza. Czlowieka który wywodzi sie z tej gminy i bedzie o nią dbał. I nie startowal w tych wyborach dla pieniedzy czy dla podniesienia swojej rangi w środowisku. Pan Szykulski to osoba pracowita i inteligentna. W przeciwieństwie do drugiego kandydata, on wszędzie sobie poradzi. Trzymam kciuki i życzę wytrwałości.

 5. ciekawy says:

  Po 5 dla zwierząt, PiS może chyba się żegnać z poparciem

 6. Jarek ojciec narodu says:

  I bardzo poprawnie sąd się zachował! Gonić PiS!

  • bleeeee says:

   Wracaj do gnoju i słomy chłopcze z PSL-u

   • Hrabia says:

    I do buraków

   • rafał says:

    A ty to pewno z rodziny szlacheckiej pochodzisz? Nieważne kto z jakiej partii żaden człowiek nie zasługuje na publiczne obelgi jeszcze szczególnie od kogoś kto nie ma odwagi się ujawnić i zgrywa chojraka anonimowo. Zacznijmy się sami szanować to i góra zacznie!!!!!!!!!!!!!!!

 7. Marcin says:

  No to PSL wraca na stare śmieci. Wszystko co najgorsze, a reprezentowane przez tę partię okazuje się cnotą, z którą większość Drobina chce się identyfikować. Brawo PiS za słabiznę, cieniznę, mech i wodorosty w Płocku oraz powiecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU