REKLAMA

Gmina Drobin ma nowego burmistrza. To kandydat PiS

REKLAMA

W niedzielę, 13 września, w Drobinie odbywały się przedterminowe wybory, będące wynikiem tragicznej śmierci dotychczasowego burmistrza, Andrzeja Samoraja. Nowy włodarzem gminy został Grzegorz Szykulski.

O stanowisko burmistrza Drobina ubiegał się 59-letni Krzysztof Wielec z Polskiego Stronnictwa Ludowego, radny powiatu płockiego, oraz 53-letni Grzegorz Szykulski z Prawa i Sprawiedliwości, który pełnił obowiązki burmistrza po tragicznej śmierci Andrzeja Samoraja.

Znajomi żegnają tragicznie zmarłego burmistrza Drobina. „Młody, pracowity, blisko ludzi i ich spraw”

Zgodnie z obwieszczeniem Komisarza Wyborczego w Płocku, przedterminowe wybory zakończyły się zwycięstwem kandydata PiS, Grzegorza Szykulskiego.

W wyborach stwierdzono 2960 ważnych kart, z czego 42 głosy okazały się nieważne (najwięcej z powodu niepostawienia znaku X obok nazwiska żadnego kandydata). To oznacza frekwencję w wysokości 47,65 proc.– Wyboru dokonano, ponieważ w wyborach spośród dwóch kandydatów, wymaganą liczbę głosów uzyskał Grzegorz Szykulski, zgłoszony przez KWW Grzegorza Szykulskiego. Wybrany kandydat uzyskał 1460 głosów ważnych – poinformował Komisarz Wyborczy w Płocku.

Walka więc była bardzo zacięta – kandydat Prawa i Sprawiedliwości wygrał dwoma głosami.

Jest tymczasowy burmistrz Drobina. Zastąpi zmarłego tragicznie Andrzeja Samoraja

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU