REKLAMA

„Przygarnij psiaka” – pomagamy lokatorom płockiego schroniska, odc.120 [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Niedługo po tym, jak opowiedzieliśmy historię Krecika, ten uroczy niewidomy piesek zyskał nowy dom. Jednak nadal wiele czworonogów czeka na swoje kochające rodziny. W tym odcinku przedstawimy Szoguna i Rico.

Schronisko dla zwierząt w Płocku jest jednostką organizacyjną spółki SUEZ Płocka Gospodarka Komunalna Sp. z o.o., będącej częścią grupy kapitałowej SUEZ Polska / Suez Environnement / GDF SUEZ.

Na koniec stycznia przedstawiamy naszym czytelnikom dwóch uroczych czworonożnych dżentelmenów – Szoguna i Rico.

Szogun czeka na kochającą rodzinę

fot. Wiktor Pleczyński

Uroczy czarny psiak o imieniu Szogun już od 4 lat mieszka w Schronisku dla zwierząt w Płocku. Pogodnego zwierzaka z czasem coraz bardziej opanowuje smutek oraz tęsknota za prawdziwym domem i rodziną, która otoczyłaby go miłością, na którą zasługuje.

Szogun (nr karty 256/18) ma około 8 lat, jest dużym i silnym psem, ale całkiem dobrze radzi sobie z chodzeniem na smyczy. Piesek zna też podstawowe komendy, jest mądrym czworonogiem, który szybko się uczy.

fot. Wiktor Pleczyński

– On kocha dzieci, kocha ludzi, jest takim przytulakiem. Szogun może wiele ciepła wnieść w życie człowieka. Jest łagodny i przyjazny, chociaż w stosunku do innych czworonogów potrafi być zazdrosny o opiekuna, którego chce mieć na wyłączność. Martwimy się o niego, bo z biegiem czasu dostaje depresji. Czasami leży w boksie, patrzy w przestrzeń i nie reaguje na nikogo. Dlatego bardzo nam zależy, żeby jak najszybciej trafił w dobre ręce – opowiada wolontariuszka opiekująca się Szogunem.

fot. Wiktor Pleczyński

Piesek uwielbia spacery, na których się ożywia, lubi też pluskać się w wodzie. Jazda samochodem nie sprawia mu trudności, a zgiełk miasta nie robi na nim wrażenia. Dla Szoguna wskazany jest dom bez innych psów, najlepiej z ogrodem lub blok z windą, bo czworonóg ma problemy ze stawem biodrowym.

Numer do wolontariuszki opiekującej się Szogunem: Renia – 535 468 201.Rico – siła spokoju

fot. Wiktor Pleczyński

Rico (nr karty 261/16) to psiak o wielkim sercu, który już bardzo długo czeka na dom. Ma około 9 lat i połowę swojego życia spędził w Schronisku dla zwierząt w Płocku.

– To bardzo spokojny piesek. Nie jest agresywny zarówno wobec ludzi, jak i innych psów. Podchodzi i czeka, żeby go głaskać, nie narzuca się. Jest towarzyski, więc dobrze by było, gdyby miał u boku jeszcze innego pieska. Rico bardzo ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnie, jest grzeczny, to pies ideał – opisuje wolontariuszka, opiekująca się Rico.

fot. Wiktor Pleczyński

Psiak bardzo dobrze dogaduje się z innymi psami, w kontaktach z nimi jest wyważony. Schronisko szuka domu dla Rico w spokojnej okolicy, bo zwierzak w zgiełku miasta nie czuje się pewnie.

Numer do wolontariuszy opiekujących się Rico: Małgosia – 607 377 564, Agata – 536 724 530.

fot. Wiktor Pleczyński

Zapewnić zwierzakom ciepły kąt

Zgodnie z prognozami pogody, tej zimy mają jeszcze wrócić mrozy. Schronisko dla zwierząt w Płocku cały czas stara się zadbać o możliwie najwyższy komfort swoich podopiecznych. W tym celu potrzebna jest między innymi karma dla zwierząt, koce i plastikowe palety. Do ogrzania bud nie nadają się kołdry, które często są rozrywane przez psy – mogą zadławić się wkładem, znajdującym się w kołdrze.

Jeśli i Wy chcecie stworzyć dom dla psiego lub kociego przyjaciela, zerknijcie na stronę facebookową schroniska oraz na stronę Stowarzyszenia Wolontariat Schronisko Płock – Stowarzyszenie Płock Przyjazny Psom. Aby bliżej poznać psa lub kotka, wystarczy wcześniej skontaktować się ze schroniskiem (tel. 24-262-47-99 bądź e-mail plock.schronisko@suez.com). Ze względu na panującą nadal epidemię, warto przy odbiorze własnego zwierzęcia bądź w celach adopcyjnych liczbę osób odwiedzających ograniczyć do niezbędnego minimum.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU