Ulica Łukasiewicza do remontu. Będzie nowe rondo. Kiedy?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ulicę Łukasiewicza, która jest główną trasą dojazdową pracowników PKN ORLEN, czeka zapowiadana już przebudowa, na odcinku od ul. Tysiąclecia do skrzyżowania z ul. Długą. Zmieni się skrzyżowanie tej ulicy z Batalionów Chłopskich, przebudowane zostaną także parkingi, które przy niej istnieją. Kiedy początek remontu?

fot. UMP

Kontrakt na wykonanie inwestycji zdobyła firma Skanska, która obecnie wykonuje remont ulicy Bielskiej w Płocku. Za kwotę 28,2 mln zł wykonawca przebuduje ulicę Łukasiewicza na odcinku od ul. Tysiąclecia do skrzyżowania z ul. Długą. Przebudowane zostanie skrzyżowanie tej ulicy z Batalionów Chłopskich, a także parkingi, które przy niej istnieją, powstanie nowa ścieżka rowerowa (na osiedlu Łukasiewicza będzie biegła po obydwu stronach ulicy), przebudowane zostaną chodniki, oświetlenie oraz przebudowie ulegnie kanalizacja deszczowa i sygnalizacja świetlna. Nową nawierzchnię otrzyma most Czerwca’76.

Na skrzyżowaniu ul. Łukasiewicza z Długą powstanie duże turborondo, podobne do tego, które obsługuje ruch samochodów na skrzyżowaniu ul. Dobrzyńskiej z Gałczyńskiego i ul. Na Skarpie. Przypisano mu dużą rolę, będzie obsługiwać ruch samochodów, które powstającą właśnie obwodnicą dojadą do ul. Długiej, a następnie – Łukasiewicza.

Kiedy rozpoczęcie inwestycji? Skanska do końca listopada ma wykonać przebudowę ulicy Bielskiej, jednocześnie zacznie przejmować, jako plac budowy, ul. Łukasiewicza. W pierwszych dniach grudnia przeniesie się z Bielskiej i zacznie roboty za Orlen Areną.

W czwartek, 9 listopada, umowę na realizację tego kontraktu podpisał dyrektor regionu Skanska Sławomir Cebo z szefem Miejskiego Zarządu Dróg Tomaszem Żulewskim. Koniec robót ma nastąpić w sierpniu 2018 r.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji