Studio Tańca Fame reprezentowało Płock podczas trzeciej edycji Międzynarodowego Spotkania Grup Tanecznych im. Natalii Skorulskiej. Ta znamienita ukraińska primabalerina i pedagog pochodzi z naszego miasta partnerskiego, Żytomierza. Festiwal odbył się z okazji setnej rocznicy jej urodzin. W czterodniowej imprezie (3-6 listopada) wzięło udział ponad 500 tancerzy i tancerek z pięciu krajów - Bułgarii, Gruzji, Białorusi, Polski oraz Ukrainy - w wieku od 3 do 35 lat. Zespoły prezentowały się w trzech kategoriach - folklor, taniec klasyczny i współczesny. Nasze miasto reprezentowało dziewiętnaście dziewcząt ze Studia Tańca Fame. Za swoje występy zdobyły nagrodę Mera Miasta Sergieja Suhomlina. Ceremonię otwarcia festiwalu w żytomierskiej filharmonii im. S. Richtera swą obecnością zaszczycił wicepremier Gennadij Zubko oraz minister kultury Ukrainy Pan Jewhen Nyszczuk. W jury imprezy zasiadła m.in. Tisato Isikava, solistka baletu z Teatru Muzycznego miasta Lublina.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu petronews.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@petronews.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Włoski klimat w sercu Płocka. Impreza nad Wisłą
na zdjęciu do artykułu to obiekt z płockiej starówki? Ach ta rewitalizacja!!!!!!!
do Obywatela z Płoc
23:42, 2025-07-29
Manifestacja "Migranci mile widziani" w Płocku
Poważnie potrzebowali megafonu? Można mieć zastrzeżenia co do racjonalności osób wyrażających proimigranckie hasła, czy wręcz solidaryzujących się z... próbującymi nielegalnie przekroczyć granicę. Ale ktoś kto ma transparent "Nie dla ukrów i ciapatych" (choć do zdjęcia ustawili się tak, że wyszło: "Polska nie dla dla ukrów Polaków i ciapatych"), też jest na bakier z rozumem. Gimbusy, które od dziecka miały mózg prany przez internet i panującą w nim nagonkę, teksty o "lewakach", "ciapatych". W internetach, które są łatwym polem dla obcych służb, trolli itp, internetach, które mają się tak do rzeczywistości, jak poparcie w nich Korwina do poparcia w wyborach, gdzie każdy musiał się przy urnie wylegitymować. Dorastali w ułomnym poczuciu, że głosząc takie półinteligentne hasła wychodzi się na cwaniaka i łatwo zebrać poklask. Naprawdę, przerażające że ktoś może się tego nie wstydzić i dać sobie zrobić zdjęcie z takim *%#)!& hasłem. Jakieś ukry, jacyś ciapaci, bo człowiek półmózgi nie potrafi napisać normalnie i nie rozumie, że np Polacy sami często padają ofiarami hejtu. Zresztą, wielu Ukraińców zachowuje się w Polsce naprawdę porządnie i nie trzeba ich obrażać by być przeciwnym masowej imigracji i 1/4, 1/3, multikulti i połowy populacji z obcym obywatelstwem.
osu
21:45, 2025-07-29
Włoski klimat w sercu Płocka. Impreza nad Wisłą
przyjdziesz, pokrzyczysz, może coś łykniesz i pójdziesz do swego apartamenciku.Pozostawisz po sobie..... ślady balowania.Pozdrawiam balowniku.
@obatel
21:17, 2025-07-29
Płockie obchody wybuchu Powstania Warszawskiego
Cześć i chwała bohaterom!!!🇵🇱
POLAK
19:28, 2025-07-29
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz