REKLAMA

Ulica Łukasiewicza do remontu. Będzie nowe rondo. Kiedy?

REKLAMA

Ulicę Łukasiewicza, która jest główną trasą dojazdową pracowników PKN ORLEN, czeka zapowiadana już przebudowa, na odcinku od ul. Tysiąclecia do skrzyżowania z ul. Długą. Zmieni się skrzyżowanie tej ulicy z Batalionów Chłopskich, przebudowane zostaną także parkingi, które przy niej istnieją. Kiedy początek remontu?

fot. UMP

Kontrakt na wykonanie inwestycji zdobyła firma Skanska, która obecnie wykonuje remont ulicy Bielskiej w Płocku. Za kwotę 28,2 mln zł wykonawca przebuduje ulicę Łukasiewicza na odcinku od ul. Tysiąclecia do skrzyżowania z ul. Długą. Przebudowane zostanie skrzyżowanie tej ulicy z Batalionów Chłopskich, a także parkingi, które przy niej istnieją, powstanie nowa ścieżka rowerowa (na osiedlu Łukasiewicza będzie biegła po obydwu stronach ulicy), przebudowane zostaną chodniki, oświetlenie oraz przebudowie ulegnie kanalizacja deszczowa i sygnalizacja świetlna. Nową nawierzchnię otrzyma most Czerwca’76.

Na skrzyżowaniu ul. Łukasiewicza z Długą powstanie duże turborondo, podobne do tego, które obsługuje ruch samochodów na skrzyżowaniu ul. Dobrzyńskiej z Gałczyńskiego i ul. Na Skarpie. Przypisano mu dużą rolę, będzie obsługiwać ruch samochodów, które powstającą właśnie obwodnicą dojadą do ul. Długiej, a następnie – Łukasiewicza.Kiedy rozpoczęcie inwestycji? Skanska do końca listopada ma wykonać przebudowę ulicy Bielskiej, jednocześnie zacznie przejmować, jako plac budowy, ul. Łukasiewicza. W pierwszych dniach grudnia przeniesie się z Bielskiej i zacznie roboty za Orlen Areną.

W czwartek, 9 listopada, umowę na realizację tego kontraktu podpisał dyrektor regionu Skanska Sławomir Cebo z szefem Miejskiego Zarządu Dróg Tomaszem Żulewskim. Koniec robót ma nastąpić w sierpniu 2018 r.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU