Sportowców w Płocku mamy wielu – najlepsi otrzymali wyróżnienia

REKLAMA

Płoccy sportowcy to nie tylko piłkarze nożni i ręczni – w naszym mieście trenuje się wiele dyscyplin, których zawodnicy sięgają po najwyższe podia w różnego rodzaju zawodach. W uznaniu ich usług, samorząd płocki przyznał, jak co roku, wyróżnienia dla najlepszych sportowców, ale i trenerów 2018 roku.

Spotkanie, które odbyło się 10 stycznia w Szkole Podstawowej nr 3 w Płocku, było okazją do wręczenia nagród przedstawicielom wielu dyscyplin sportowych: lekkiej atletyki, wioślarstwa, sportów walki – kung fu, kickboxingu, karate, judo i boksu olimpijskiego, pływania, piłki ręcznej plażowej, rolkarstwa, tenisa, badmintona i sportów lotniczych – modelarstwa i motoparalotniarstwa.

Nagrodę otrzymał m.in. Wojciech Bógdał z Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej za zajęcie 1. miejsca w X Motoparalotniowych Mistrzostwach Świata w Tajlandii, Martyna Lewandowska z Miejsko-Ludowego Klubu Lekkoatletycznego Płock za zajęcie 8. miejsca w skoku w wzwyż w Mistrzostwach Świata w Finlandii oraz 1. miejsca w Mistrzostwach Polski w skoku wzwyż we Włocławku, Emilia Rychlewska z Uczniowskiego Klubu Sportowego FU HOK KUEN Płock za zajęcie 2. miejsca w VII Mistrzostwach Świata Kung Fu w Chinach czy Adrian Pawłowski z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego za 2. miejsce w Akademickich Mistrzostwach Świata w
Szanghaju.

PowiązaneTematy

Pełną listę nagrodzonych zawodników i trenerów znajdziecie TUTAJ.

Wręczono także stypendia dla 35 zawodników, którzy reprezentują 11 dyscyplin sportowych:

  • Martyna Lewandowska
  • Wojciech Duszko Bógdał
  • Michał Mikuła
  • Adrian Pawłowski
  • Bartłomiej Donarski
  • Jakub Aleksandrowicz
  • Jan Domeradzki
  • Patryk Cieślak
  • Michał Gomoła
  • Maciej Gomoła
  • Radosław Kuzia
  • Marek Gęsicki
  • Monika Soczewka
  • Patryk Petyn
  • Maciej Fabianowicz
  • Mikołaj Czapliński
  • Krystian Matusiak
  • Piotr Różycki
  • Rafał Dobies
  • Agata Fijałkowska
  • Paweł Grzymała
  • Mateusz Dymek
  • Kamil Krusiewicz
  • Michał Bałdyga
  • Paweł Kurczewski
  • Aleksandra Kołodziejska
  • Wiktoria Dziwota
  • Oliwia Nowakowska
  • Jakub Opasiński
  • Mateusz Łęgowik
  • Igor Skowyrski
  • Anna Żołek
  • Mateusz Grzelak
  • Karolina Sobka
  • Gabriel Kowalski.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!