REKLAMA

Skąd decyzja o remoncie torów? „Było spotkanie z mieszkańcami…”

REKLAMA

Jak informowaliśmy w poniedziałek, spółka PKP PLK podjęła decyzję o remoncie trasy kolejowej Płock-Kutno, w tym m.in. mostu czy torów kolejowych na osiedlu Radziwie. Od dawna mieszkańcy tego osiedla skarżyli się na hałas i drgania. Okazuje się, że decyzja o remoncie nastąpiła po pewnym spotkaniu…

Nie da się ukryć, że przejeżdżające przez centrum Płocka pociągi nie pozostają bez wpływu na komfort życia mieszkańców. Problem mają m.in. mieszkańcy osiedla Radziwie, którzy od dawna skarżą się na hałas i drgania ich budynków podczas przejazdu pociągów wzdłuż zabudowy jednorodzinnej. Jak informuje radna Wioletta Kulpa, w ubiegłym tygodniu, w Kancelarii Premiera w Warszawie odbyło się w tej sprawie spotkanie.

– Na problem mieszkańców nie pozostali obojętni płoccy – i nie tylko – przedstawiciele PiS – wyjaśnia radna. – W ubiegłym tygodniu, z inicjatywy ministra Macieja Małeckiego, senatora Marka Martynowskiego i mojej, doszło do spotkania mieszkańców Radziwia z przedstawicielami PKP Polskie Linie Kolejowe w sprawie wymiany torów i montażu urządzeń ograniczających hałas – dodaje Wioletta Kulpa.

Rozmowy przyniosły pozytywny efekt. Spółka przychyliła się do prośby płocczan i zobowiązała się wymienić klasyczne szyny na bezstykowe, aby pociągi kursowały po nich ciszej oraz bezpieczniej. Zgodnie z informacją, którą przekazaliśmy 26 marca na podstawie komunikatu PKP PLK, prace remontowe obejmą również 600-metrowy odcinek mostu w Płocku. Stare elementy torów zostaną wymienione na nowe, co usprawni podróże między Kutnem a Płockiem. Zainstalowane zostaną też urządzenia ograniczające hałas.Przypomnijmy – prace na linii Kutno-Płock zaplanowano między 7 maja a 30 czerwca br. W tym czasie ruch kolejowy na jednotorowej linii pomiędzy Kutnem a Płockiem zostanie wstrzymany, natomiast przewoźnik uruchomi zastępczy transport autobusowy. Wartość tej inwestycji, finansowanej ze środków własnych spółki, to około 19,8 mln zł.

PKP wyremontuje tory i mosty na trasie Płock-Kutno

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU