REKLAMA

Jechał pijany, chociaż miał zakaz sądowy. Poprzednio zatrzymany był raptem kilka dni wcześniej…

REKLAMA

Sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nie powstrzymał kierowcy renault, który nie dość, że wsiadł za kierownicę pojazdu, to jeszcze w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania mężczyzny doszło we wtorek, 14 marca br.

– Policjanci patrolujący gminę Gozdowo zauważyli pojazd, którego kierowca „nie trzymał toru jazdy”. Postanowili go zatrzymać. Za kierownicą siedział 66-letni mieszkaniec gminy Zawidz, który przyznał, że nie posiada prawa jazdy. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna posiada dożywotni sądownie orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci sprawdzili również stan jego trzeźwości. W jego organizmie było prawie 2 promile alkoholu w organizmie – informuje asp. Katarzyna Krukowska z KPP w Sierpcu.To jeszcze  nie wszystko. Jak ustalili policjanci, 66-latek w ubiegłym tygodniu również został zatrzymany przez funkcjonariuszy w stanie nietrzeźwości. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

– Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu. Policjanci apelują: widząc potencjalnego pijanego kierowcę, nie bądź obojętny. Reaguj! Jeśli zauważysz kierowcę, który zachowuje się podejrzanie, nigdy tego nie lekceważ, koniecznie wezwij policję – podsumowuje asp. Katarzyna Krukowska.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 1

  1. Plo says:

    To co z tą konfiskatą?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU