REKLAMA

ZUS zaprasza na debatę o przyszłości systemu emerytalnego

REKLAMA

W nadchodzący czwartek płocki oddział ZUS organizuje debatę ekspercką, w której osoby ze środowiska naukowego oraz przedstawiciele mieszkańców regionu ocenią perspektywy systemu emerytalnego.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wraz z Towarzystwem Naukowym Płockim, podejmuje rozmowy z przedstawicielami naszego regionu. Mają one wyznaczyć kierunek zmian polskiego porządku prawnego w zakresie zabezpieczenia społecznego. „Bezpieczeństwo dzięki odpowiedzialności” to hasło przewodnie dyskusji.

– Naszym celem jest ocena obowiązujących obecnie w systemie emerytalnym rozwiązań, z uwzględnieniem reform, które weszły w życie w 2011 r. i 2013 r. Rozwiązania te oceniać będziemy szczególnie przez pryzmat zachodzących zmian demograficznych, ewolucji rynku pracy i migracji międzynarodowej – wyjaśnia prof. Gertruda Uścińska, Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Płockie spotkanie jest jedną z 22 debat, które ZUS organizuje już od czerwca. Wszystkie poruszają określone aspekty obecnego kształtu systemu emerytalnego w Polsce. Wnioski, które wyłonią się podczas dyskusji oraz konsultacji społecznych, zostaną wpisane w „Zieloną księgę systemu emerytalnego”, która już w październiku zostanie przekazana Radzie Ministrów.– Chcemy wysłuchać głosu przedstawicieli wielu różnych grup społecznych, w tym związków zawodowych oraz organizacji pracodawców, poznać ich opinie i argumenty. System emerytalny dotyka każdego z nas, wymaga więc jak najszerszych konsultacji – dodaje Andrzej Ścibło, Dyrektor Oddziału ZUS w Płocku.

Płocka debata o przyszłości systemu emerytalnego odbędzie się 8 września (czwartek) o godzinie 10 w siedzibie Towarzystwa Naukowego Płockiego.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU