REKLAMA

I Turniej Piłki Ręcznej Kobiet jeszcze we wrześniu

REKLAMA

MMKS Jutrzenka Płock rozpoczyna szerokie działania promocyjne i turniejowe z mediami lokalnymi. Pierwszy event odbędzie się już 10 i 11 września w hali sportowej SP 16 w Płocku przy ul. Piasta Kołodzieja 7. Kolejny, w grudniu, rozgrywany będzie o puchar PetroNews.

11 września rozpocznie się turniej seniorek piłki ręcznej, w której weźmie udział gospodarz, czyli MMKS Jutrzenka, a także SPR Olkusz, MKS AZS UMCS Lublin i CHKS Łódź.

– Przedsezonowe przetarcie, jakim będą spotkania tego wydarzenia, zapowiadają się bardzo emocjonująco, ponieważ o każdym przeciwniku przed nowym sezonem można powiedzieć wiele w kontekście gry w I lidze lub przyszłości w I lidze – mówi Marek Wojciechowski z marketingu Jutrzenki Płock. – Jak już pewnie płoccy fani wiedzą, Jutrzenka jest beniaminkiem I ligi, a przed dwoma laty spadła z tej ligi po przegranym meczu z ekipą z Lublina. W zbliżającym się wielkimi krokami sezonie może być bardzo podobnie i te właśnie zespoły mogą walczyć o utrzymanie w I lidze – wyjaśnia.

Co wiemy o innych drużynach turnieju? SPR Olkusz, to drużyna, która zawsze walczy o awans i zawsze wygrywa walkę w I lidze. Niestety, w poprzednim roku klub z Olkusza musiał zrezygnować z awansu ze względów finansowych. Drużyna z Łodzi natomiast coraz głośniej mówi o tym, że najbliższy sezon ma być dla nich przełomowym, ponieważ chcą zawalczyć o awans do I ligi. W poprzednim roku sportowym Jutrzenka dwukrotnie pokonała drużynę z Łodzi, jednak żadne z tych spotkań nie należało do lekkich, łatwych i przyjemnych.

– Zapraszamy na halę SP 16, by wspierać zdolny zespół MMKS Jutrzenki Płock z trybun – zachęca Marek Wojciechowski. – W ten weekend turniej nie koliduje z żadnym innym wydarzeniem w naszym mieście, a więc wraz z Jutrzenką liczymy na dobra frekwencję – dodaje.

Klub już szykuje atrakcje dla tych, którzy będą wspierać Jutrzenkę, a pierwszą z nich będzie otwarcie sklepiku klubowego przy wejściu do hali. W turnieju MMKS Jutrzenka Płock zaprezentuje się w nowych strojach na sezon 2016/17, które wykonała firma Keeza. W zespole zaprezentują się także nowe twarze, o których już niebawem Klub ma poinformować na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

– Te zawody będą dla nas drugim wyznacznikiem pracy, którą wykonaliśmy wraz z Jarkiem i Sebastianem od początku sierpnia – mówi trener Jutrzenki, Marcin Krysiak. – Mamy coraz więcej zajęć z piłkami i szlifujemy powoli to, co planujemy na sezon. Pierwsza weryfikacja była w Kielcach, gdzie wyglądało to różnie. Teraz jednak jesteśmy na zupełnie innym etapie przygotowań i tak jak nasi rywale, będziemy mogli sprawdzić się w nieco poważniejszej grze. Dla nas to ważne, by na własnej hali mocniej powalczyć, a Jutrzenka będzie walczyć cały sezon. Więc już teraz chcemy pokazać coś więcej. Sprawdzimy wiele wariantów gry, z których wybierzemy coś docelowego. Dziękujemy zespołom z Łodzi, Olkusza i Lublina, że do nas przyjadą i rozegrają te kilka spotkań – dodaje trener.Harmonogram turnieju o Puchar Tygodnika Płockiego:

10 września (sobota)
MMKS Jutrzenka Płock – CHKS Łódź, godzina 11:30
SPR Olkusza – MKS AZS UMCS Lublin, godzina 13:30
CHKS Łódź – SPR Olkusz, godzina 17:30
MMKS Jutrzenka Płock – MKS AZS UMCS Lublin, godzina 19:30

11 września (niedziela)
CHKS Łódź – MKS AZS UMCS Lublin, godzina 12:00
MMKS Jutrzenka Płock – SPR Olkusz, godzina 14:00

Zakończenie turnieju zaplanowano na godz. 15:45.

PetroNews jest patronem medialnym Jutrzenki Płock.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU