REKLAMA

ZUS wydaje nowe legitymacje

REKLAMA

Legitymację emeryta-rencisty według nowego wzoru, otrzyma każdy, kto od początku lutego przejdzie na świadczenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Aktualny dokument jest dostosowany do potrzeb osób słabowidzących i niewidzących.

PowiązaneTematy

Nowe legitymacje zawierają skrót „LER” (od legitymacji emeryta-rencisty) pisany językiem Braille’a, co ułatwi rozpoznanie dokumentu osobom słabowidzącym i niewidzącym. Dokument nie ma już pola „numer świadczenia”. W jego miejsce wprowadzono pole „rodzaj świadczenia” (np. emerytura, emerytura pomostowa, renta, renta socjalna, nauczycielskie świadczenie kompensacyjne).

– Nasi klienci nie muszą się obawiać, że będą zmuszeni pilnie wymienić dokument, ponieważ stare legitymacje dalej będą ważne. Nowe legitymacje otrzymają te osoby, które przeszły na świadczenie z ZUS po 1 lutego 2017 r. – tłumaczy Piotr Olewiński, regionalny rzecznik prasowy ZUS. – Jeżeli jednak świadczeniobiorcy posiadający stary typ legitymacji uważają, że ze względu na kłopoty ze wzrokiem łatwiej będzie im posługiwać się nową legitymacją, to oczywiście ZUS przychyli się do takiej prośby. Należy wtedy skontaktować się z placówką ZUS, zdać stary dokument i odebrać nowy – dodaje rzecznik.Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że rocznie wydawanych jest między 350 a 400 tys. nowych legitymacji emeryta-rencisty. Do końca stycznia obowiązywał jej stary, jasnozielony wzór (z elementami graficznymi w tle), jeszcze z 2004 r.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU