REKLAMA

III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny w tenisie stołowym

REKLAMA

Za nami III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Juniorek i Juniorów rozegrany w Marysinie Wawerskim w Warszawie. Płocczanie Paulina Draniak i Jakub Miszkurka wrócili z medalami.

PowiązaneTematy

W III Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Juniorek i Juniorów rozegranym 4 lutego w Marysinie Wawerskim w Warszawie zwyciężyli Paulina Draniak (GLKS Nadarzyn) i Jakub Miszkurka (SCKiS Hals Warszawa). Na drugich miejscach Julia Więckowska (Hals) i Adrian Majchrzak (Nadarzyn).

Zawodnicy dwóch klubów „podzielili się” w sobotę miejscami premiowanymi awansem do III Grand Prix Polski Juniorek i Juniorów w tenisie stołowym. Gospodarza imprezy SCKiS Hals Warszawy oraz GLKS Nadarzyn. Zawody odbyły się w cieniu wyboru Dariusza Szumachera na prezesa zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Szumacher to znany na Mazowszu działacz, prezes Bogorii Grodzisk Mazowiecki, z którą odbył drogę od niższych lig do najwyższych miejsc europejskiej Ligi Mistrzów.

W Marysinie Wawerskim, gdzie walczono w turniejach trzeciego cyklu eliminacji wojewódzkich do mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów, nie wygrały „turniejowe” jedynki. Z najwyżej rozstawionych tylko Adrian Majchrzak z Nadarzyna dotarł do finału, gdzie jednak po czterech setach został pokonany przez Jakuba Miszkurki z SCKiS Hals.

Trzecie miejsce w turnieju juniorów zajął Łukasz Sokołowski z KS Spójnia Warszawa, który z kolei zaliczył udany powrót po przerwie spowodowanej kontuzją. Aby stanąć na podium musiał jednak stoczyć ciężki, pięciosetowy bój z Patrykiem Bożek z Nadarzyna. Poziom czołówki juniorów z Mazowsza okazał się bardzo wyrównany i do końca nie można było przewidzieć, kto finalnie będzie pierwszy. Emocji nie brakowało.Podobnie jest wśród juniorek, choć gra finałowa trwała zaledwie trzy sety. Turniejowa „trójka”, Paulina Draniak (Nadarzyn) pokonała w nim o ponad trzy lata młodszą Julię Więckowską (Hals),rozstawioną do losowania z numerem piątym. Dla Julii sam udział w finale turnieju był sukcesem wywalczonym po ciężkich przeprawach z wyżej notowanymi zawodniczkami, w tym po pokonaniu rozstawionej z numerem pierwszym Aleksandry Paruszewskiej (ULKS Tęcza Budki Piaseckie).

W grze o trzecie miejsce Aleksandra Wojtczak z Budek Piaseckich potrzebowała pięciu setów, by pokonać Martynę Lis z KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Wcześniej Ola Wojtczak dość niespodziewanie pokonała swoją imienniczkę klubową, wspomnianą Olę Paruszewską, co otworzyło jej drogę do walki o podium.

W szesnastu grach III Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjnego Juniorek i Juniorów potrzebne było pięć setów do wyłonienia zwycięzców. W sezonie 2016/17 był to najliczniejszy turniej Mazowieckiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego w tej kategorii wiekowej. Po III Grand Prix Polski (24 -26 lutego, Krosno) juniorki i juniorów czekają Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Województwa, a potem już tylko Mistrzostwa Polski. Klasyfikacja końcowa i komplet wyników III WTK na stronie mzts.pl.

Przy okazji warto wspomnieć, że Dariusz Szumacher 3 lutego został wybrany przez Zarząd PZTS na funkcję Prezesa Zarządu PZTS. Jest to jeden z dwóch członków Zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego, delegatów Mazowieckiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego. Drugim jest Prezes Zarządu MOZTS – Marek Zalewski.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU