REKLAMA

Łukasz Dyczko zagra z płockimi symfonikami

REKLAMA

Laureat jednego z najbardziej znanych w Europie konkursów dla młodych instrumentalistów zagra z Płocką Orkiestrą Symfoniczną. Koncert utalentowanego saksofonisty Łukasza Dyczko już w ten piątek. 

PowiązaneTematy

W piątek, 10 lutego, o godz. 19 w Państwowej Szkole Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Płocku (ul. Kolegialna 23) wystąpi z Płocką Orkiestrą Symfoniczną pod batutą Rubena Silva saksofonista Łukasz Dyczko.

W programie: A. Waignein – Rhapsody na saksofon i orkiestrę oraz kompozycje G. Gershwina, J.M. Asinsa, J.P. Moncaya, A. Márqueza. Bilety w cenie 35 zł.Lukasz Dyczko_POS
Łukasz Dyczko, fot. materiały prasowe

Łukasz Dyczko jest zwycięzcą konkurs Eurowizji dla Młodych Muzyków Młody. 13 września 2016 roku w Kolonii 18-letni saksofonista pokonał aż 10 uczestników z m.in. Węgier, Szwecji, Słowenii, Niemiec, Czech, Norwegii, Austrii. Wygrana dała muzykowi miano najlepszego muzyka instrumentalisty w Europie! Należy podkreślić, że to trzeci taki tytuł w historii, który został przyznany muzykom z Polski.

Konkurs Eurowizji dla Młodych Muzyków jest uważany za najbardziej prestiżowy konkurs w Europie przeznaczony dla młodych instrumentalistów. Pierwsza edycja odbyła się już ponad 30 lat temu w 1982 roku. W tym roku finał imprezy „zabrzmiał” na placu przed słynną Katedrą w Kolonii.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU