REKLAMA

Żołnierze w Płocku pomagają przy budowie szpitala tymczasowego

REKLAMA

Trwają zaawansowane prace przy budowie szpitala tymczasowego w Płocku. Na działce Centrum Badawczo-Rozwojowego PKN ORLEN w Płocku stoją już kontenery, a w działania zaangażowani są żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Jak informowaliśmy, PKN ORLEN zabezpieczył 194 kontenery medyczne, w których przygotowanych ma zostać około 200 łóżek dla pacjentów z SARS-CoV-2 oraz zaplecze niezbędne do funkcjonowania szpitala tymczasowego. Zaletą tego typu konstrukcji jest, że kiedy szpital tymczasowy nie będzie już potrzebny, można go będzie rozłożyć w ciągu kilku dni i zmagazynować, bądź wykorzystać do innych działań specjalnych, np. na potrzeby wojska.

PowiązaneTematy

W budowę szpitala zaangażowali się żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.– 12 listopada żołnierze 64 batalionu lekkiej piechoty w Płocku przeszli szkolenia BHP oraz te związane już bezpośrednio z pracami na budowie m.in. z procesem uszczelnienia elementów kontenerów – informuje kpr. Cezary Okraszewski, Podoficer Sekcji Współpracy Cywilno-Wojskowej z 64 batalionu lekkiej piechoty w Płocku. – Dodatkowo żołnierze 6MBOT wykorzystują podczas budowy szpitala kontenerowego uprawnienia zdobyte w życiu cywilnym, m.in. z dziedziny elektryki. Kompetencje podwójnego zastosowania są elementem, który bardzo często wykorzystują terytorialsi podczas swojej służby – tłumaczy.

Żołnierze pracują na terenie budowy szpitala tymczasowego w Płocku codziennie w systemie dwuzmianowym. Terytorialsów w przygotowaniach do prac wsparł Leroy Merlin Płock, który przekazał na rzecz płockiego batalionu środki ochrony indywidualnej, m.in. kaski ochronne, rękawice, okulary ochronne. Za kilka dni szpital na działce Centrum Badawczo-Rozwojowego PKN ORLEN w Płocku powinien być gotowy na przyjęcie pierwszych pacjentów.

Fot. 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej
Fot. 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej
Fot. 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

  1. Ej pustaki says:

    Pustaki z pierwszego zdjęcia zaraz się łobzuną

  2. Czytelnik says:

    Teściowa nie matka, terytorials nie żołnierz 😁

  3. Plocczak says:

    Kolejna umieralnia?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU