REKLAMA

Zobacz, jakie świetne zwierzęta możesz adoptować!

REKLAMA

Galeria Mazovia wraz ze Schroniskiem dla Zwierząt w Płocku, Płockim Towarzystwem Pomocy Zwierzętom „ARKA” oraz Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami o. Płock, zapraszają do udziału w akcji „Kocha Lubi Podaruje”, która trwa do końca lutego. Możecie pomóc zwierzętom adoptując je lub przekazując żywność czy akcesoria dla zwierząt.

Do końca lutego płocka Galeria Mazovia prowadzi akcję, w ramach której specjalną opieką zostali objęci czworonożni podopieczni trzech lokalnych organizacji prozwierzęcych. Schronisko dla Zwierząt w Płocku, Płockie Towarzystwo Pomocy Zwierzętom „ARKA” oraz Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami o. Płock wytypowali zwierzęta, które można adoptować podczas akcji. Poznacie je w dalszej części artykułu.

Jeśli nie macie możliwości adopcji zwierząt, warto przekazać żywność i akcesoria dla zwierząt, które zbierane są podczas akcji. Najpotrzebniejsza jest karma, ale użyteczne będą też koce, legowiska, ubrania, miski, kuwety, obroże oraz inne artykuły, w tym zabawki dla zwierząt. Dary można pozostawić w specjalnym kosztu w Galerii Mazovia, obok Infopunktu.

Galeria przeznaczyła również środki na zakup karmy dla zwierząt.

– Cieszymy się z tak bliskiej współpracy z lokalnymi organizacjami przy tym projekcie. Korzystamy z naszych możliwości, aby wspólnie uczynić dla bezdomnych zwierząt co w naszej mocy. Mamy nadzieję, że w pomoc zaangażuje się czynnie wielu mieszkańców Płocka, wspierając adopcję i zbiórkę żywności – mówi Katarzyna Klaczka-Wachowska, Dyrektor Galeria Mazovia.

Co otrzymają nowi właściciele po adopcji zwierząt, oczywiście oprócz wiernych przyjaciół?

Schronisko dla Zwierząt w Płocku

Schronisko przeprowadza badania przedadopcyjne psów i kotów. Zwierzęta posiadają książeczkę zdrowia, są zaszczepione, odrobaczone, odpchlone, zachipowane, wykastrowane lub wysterylizowane. W okresie 14 dni od adopcji, nowy opiekun ma możliwość konsultacji z lekarzem, a wybrany pupil ma zapewnioną opiekę weterynaryjną.

– Potencjalny opiekun powinien określić swoje preferencje, dotyczące zwierzęcia, sytuację życiową, możliwości lokalowe. Przedstawiciele Schroniska proponują zazwyczaj kilka czworonogów, odpowiadających przedstawionemu profilowi. Kandydat na opiekuna ma możliwość zapoznania się ze swoim nowym kompanem, zabrania go na spacer, zaobserwować jego zachowanie, reakcję na różne bodźce – wszystko na terenie wyposażonego w ogrodzony wybieg Schroniska – wyjaśnia Roman Kuczma, kierownik Schroniska dla Zwierząt w Płocku.

Kontakt: tel. 24 262-47-99; plock.schronisko@sitapolska.com.pl

Borys

BORYS
Witajcie! Mam na imię Borys. Urodziłem się w kwietniu 2017 roku. Jestem cętkowanym dogiem. Kiedy mnie znaleziono odrobinę się balem, teraz już wiem, że nic mi nie grozi i czuję się pewnie. Pomimo mojego wyglądu (jestem bardzo dużym psem), jestem też łagodny i ufny. Lubię spacery i kocham biegać. Potrafię też aportować. Miałem brata, którego adoptowano i wyjechał do Francji. Zostałem sam i szukam przyjaznego domu i kochającej rodziny.
Ps. Pies przed kastracją.
Nr 212/17
Nr 2838
Box 32

Lori

LORI
Hej! Mam na imię Lori. Jestem trzymiesięczną rozbrykaną dziewczynką, chętną do zabawy. Urodziłam się w listopadzie 2017 roku. Miałam szansę na domek, ale się nie udało, więc nadal jestem w schronisku i czekam na Ciebie.

Jeśli chcesz mieć wierną przyjaciółkę ‘’a’la’’ husky, to przyjedź po mnie.
BOX szczeniakarnia

Nodi

NODI
Hej! Mam na imię Nodi. Urodziłem się w 2015 roku. Jestem niewielkim pieskiem w piaskowym kolorze. Dawniej nie ufałem ludziom i bardzo się bałem. Teraz, kiedy człowiek mnie karmi i się mną opiekuje, cieszę się na jego widok. Czasem nadal się boję, ale z każdą chwilą coraz mniej. Pragnę przyjaciela, który znajdzie dla mnie czas i trochę cierpliwości, a ja odwdzięczę się moją wiernością i psią miłością.
Ps. Pies po kastracji.
Nr 208/17
Nr czipa 2824
Box 6

Rafi

RAFI
Witajcie! Jestem Rafi, mam 2 latka, urodziłem się w 2015 roku. W ubiegłym roku miałem wypadek. Niewiele pamiętam z tego przykrego wydarzenia, może to i dobrze. Po ciężkiej operacji straciłem przednią łapkę, ale doskonale radzę sobie na pozostałych trzech. Jestem łagodnym, spokojnym i ułożonym pieskiem. Poszukuję przyjaciela, który mnie pokocha takiego jakim jestem.
Nr 142/17
P.s. Pies po kastracji

Sonia

SONIA
Witajcie! Mam na imię Sonia. Urodziłam się w czerwcu 2017 roku. Mam czarną sierść i biały krawat. Jestem wesołą, pełną życia i nadziei sunią. Jak każdy szczeniak lubię zabawę i cieszę się na widok dzieci. Szukam rodziny, która mnie pokocha.
Ps. Sunia po sterylizacji.
Nr 289/17
Nr czipa 2471
Box szczeniakarnia

Taywan

TAYWAN
Witajcie! Jestem psem w typie przepięknego charta. Urodziłem się w 2015 roku. Mój tymczasowy opiekun dał mi na imię Taywan. Jestem bardzo łagodnym i ufnym psiakiem. Lubię zabawę i jak każdy chart lubię też szybko biegać. Umiem dostojnie chodzić na smyczy i jestem posłuszny. Potrzebuję przestrzeni i kochających mnie opiekunów. Jeśli szukasz wiernego przyjaciela proszę przyjedź po mnie.
Ps. Pies po sterylizacji.
Nr 113/17
Nr czipa 1662
Box 22

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami o./Płock

Zwierzaki z TOZ są gruntownie przebadane; posiadają aktualne książeczki zdrowia. Szczeniaki oraz kociaki są dodatkowo zaszczepione przeciwko chorobom zakaźnym. Dorosłe psy i koty są wysterylizowane lub wykastrowane. Niektóre zwierzęta (psy) są zachipowane. Pracownicy ośrodka przeprowadzają rozmowy z potencjalnymi opiekunami. Przedstawiciele Towarzystwa odwiedzają nowe domy i często zawożą do nich zwierzaki. W przypadku kłopotów zwierzaka o podłożu psychicznym, jest zapewniona opieka zawodowego zoopsychologa-behawiorysty.

Kontakt: tel. 693-428-615; marisza6@wp.pl

 

Bas i Satyr

BAS
Został porzucony, kilka lat mieszkał w schronisku i bardzo tęsknił za swoim człowiekiem. BASIK to psiak bezproblemowy, bardzo otwarty i wesoły. Umie chodzić na smyczy. Może mieszkać w bloku. Dogaduje się z innymi psami, stosunek do kotów – obojętny. Ma około 7 lat. Jest odrobaczony, zaszczepiony i wykastrowany. Przygarnij go, a na pewno zyskasz wiernego i oddanego przyjaciela.SATYR
Trafił do schroniska po śmierci ukochanej Pani. Ciągle wypatrywał Jej wśród przychodzących, aż wreszcie stracił nadzieję. Leżał w budzie – obojętny, zrezygnowany, smutny. Na szczęście, z czasem trochę odżył, uwielbia chodzić po trawce, zaglądać w krzaki, węszyć i wreszcie poczuć trochę swobody, po tylu latach „za kratami”. Satyr to już starszy piesek, ale jeszcze pełen wigoru. Jest wykastrowany, odrobaczony i zaszczepiony. Podaruj mu skrawek miejsca w Twoim domu i… sercu, a na pewno odwdzięczy Ci się nieograniczoną psią miłością.

Suri

SURI
Została porzucona lub się zagubiła. Trafiła do schroniska kilka lat temu. Ma około 5 lat. Jest ładną sunią z dłuższym włosem. – Jak do nas trafiła, była trochę wycofana i nieufna, lecz teraz jest otwarta, wesoła, ciągle się gdzieś spieszy – mówią w płockim schronisku. Suri chce wszystko zobaczyć, obwąchać, jakby się bała, że nie zdąży i zostanie znowu zamknięta w boksie. Wymaga cierpliwego opiekuna i prawdziwego swojego miejsca. Chcesz mieć tę ślicznotkę – zdecyduj się na adopcję!

Riko

RICO
To młody, szorstkowłosy psiak, w typie teriera. Choć charakter ma zupełnie nie terierowaty. Jest spokojny, stateczny i zrównoważony. Na pewno mieszkał w domu, ma maniery, ładnie chodzi na smyczy. Jest wielką przylepą i uwielbia się bawić, często sam „zaprasza” do zabawy. Ktoś, kto da mu domek, będzie nim zachwycony, gdyż nie tylko z wyglądu jest ładny, ale ma też „ładny” charakter.

RICO jest kastratem, zaszczepionym i odrobaczonym. Gorąco polecamy do adopcji.

Pitek

PITEK
Około 4-letni pies w typie amstafa. Jest nieduży ale masywny i muskularny, taki psi ”mięśniak”. Bardzo przyjacielski, inne psy akceptuje, nie wykazuje agresji. Trochę, niestety, jeszcze ciągnie na smyczy, ale regularne spacery na pewno to wyeliminują.

PITUŚ ma bardzo krótko przycięte uszy, co nie ujmuje mu uroku. Bardzo fajny psiak dla osoby spokojnej, mogącej poświęcić mu kilka spacerów dziennie, bo PITEK bardzo lubi wychodzić na spacer. Lubi zabawę, głaskanie i wyjścia w plener. Jeśli chcesz mieć ”groźnego” psa (oczywiście tylko z wyglądu) – przygarnij PITKA.

SZCZENIAK Z MAMĄ
Sunia ma około 3 lata, jest spokojna, choć pilnująca swojego terenu. Jest grzeczna, troszkę nieufna w stosunku do nowych osób. Widać, że w swoim krótkim życiu ma złe doświadczenia związane z ludźmi. Przed adopcją będzie wysterylizowana.

Szczeniaczki – jest ich do adopcji aż 11, od kilku suczek. Te na zdjęciach to przedstawiciele całej gromadki. Są naprawdę śliczne, w wieku od 5 do 8 tygodni. Są odrobaczone i zaszczepione. Gorąco polecają się do adopcji.

 

Płockie Towarzystwo Pomocy Zwierzętom „ARKA”

Zwierzęta w PTPZ ARKA są zdrowe, odrobaczone, wykastrowane, posiadają komplet szczepień, tj.: przeciw wściekliźnie i chorobom zakaźnym. Nowemu opiekunowi Stowarzyszenie aktywnie radzi w sprawie prawidłowego żywienia i pielęgnacji adoptowanego zwierzęcia. Adopcja jest poprzedzona tzw. wizytą przedadopcyjną. To spotkanie, podczas którego potencjalny opiekun ma okazję dowiedzieć się wszystkiego na temat interesującego go zwierzęcia i jak najwięcej dowiedzieć się, jak przygotować się do przyjęcia nowego domownika.

Kontakt: tel. 518-554-454; ptpz.arkaplock@gmail.com

Zug

ZUG
Zug jest rezolutny, śmiały, uwielbia zabawę z człowiekiem i pieszczoty. Ma duży apetyt i zadatki na przywódcę. Zug idealnie nadaje się jako towarzysz dla dzieci, ponieważ w zabawach z piłkami jest wręcz niezmordowany. Zug został odrobaczony, dwukrotnie zaszczepiony i wykastrowany, a urodził się na początku kwietnia 2017 r.

Tiramisu

TIRAMISU
Tiramisu, urodziła się w połowie marca 2017 r. Zna komendę „siad i podaj łapę”, przybiega na zawołanie, jest bardzo mądra i szybko się uczy, jest najszczęśliwsza, gdy może swobodnie pobiegać. Tiramisu to urodzony pieszczoch – uwielbia być przytulana.
Tiramisu potrzebuje doświadczonego domu, ponieważ jest nieufna w stosunku do obcych. Potrzebuje czasu i odpowiedniego podejścia, by w pełni cieszyć się jej ogromną miłością i oddaniem. Tiramisu najlepiej odnajdzie się w domu bez dzieci i bez osób starszych. Jest zdrowa, z kompletem szczepień i po sterylizacji.

 

Xena

XENA
Xena jest bardzo miłym kotem, który uwielbia się przytulać do człowieka i być przez niego głaskanym. Dogaduje się także ze zwierzętami, np. z psami i kotami. Xena jest odrobaczona, zaszczepiona i wykastrowana i czeka na dobry, kochający dom.

 

Perperuna

PERPERUNA
Perperuna urodziła się w połowie kwietnia 2017 r. Jest wspaniałym kotem, uwielbiającym pieszczoty, głaskanie, tulenie i całowanie. Została zaszczepiona, odrobaczona i wykastrowana.
Przy tej całej czułości zachowuje się jak na damę przystało i nic na siłę, subtelnie prosi o miłość.

ANTOŚ
Antoś to wspaniały pies. Jest spokojny, wyważony, radosny, pełen czułości i miłości, zapatrzony w człowieka. Grzeczny i mądry.
Antoś urodził się w październiku 2010 r. i mieszkał w domu więc doskonale umie zachować czystość.
Psiak do dnia wypadku miał dom. Jednak dom pozwalał na samotne wędrówki psa po ulicach, aż psa potrącił samochód. W wyniku wypadku doznał wieloodłamowego złamania kości piszczelowej, ale łapka została zoperowana i psiak cały czas jest pod opieką weterynaryjną.

Antoś

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU