REKLAMA

Znów nietrzeźwy za kierownicą. Doszło do kolizji

REKLAMA

Nieodpowiedzialni kierowcy, którzy siadają pod wpływem alkoholu lub substancji psychoaktywnych za kierownicę, to śmiertelne zagrożenie. Niestety, nadal zdarzają się kierowcy, którzy nie rozumieją prostej zasady: Piłeś – nie jedź!

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Płocku, każdej doby policjanci podczas kontroli drogowych prowadzą badania stanu trzeźwości kierujących. Mimo tego nadal zatrzymują kierowców pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

– Powody takich niechlubnych zachowań są różne. Wielu z nich myśli, że nie zostaną zauważeni i unikną policyjnej kontroli. Muszą mieć jednak świadomość, że ich zachowaniom przyglądają się również inni kierowcy, którzy w przypadkach podejrzeń co do ich stanu trzeźwości, informują o tym służby. Takich zgłoszeń jest wiele, a policjanci natychmiast na nie reagują. Część z tych zgłoszeń podczas policyjnej kontroli potwierdza się – wyjaśnia mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa płockiej policji.

Do takiego zatrzymania doszło w piątek, 8 stycznia po południu.– Służby zostały poinformowane o niebezpiecznej jeździe kierowcy opla na jednej z płockich ulic, która ostatecznie zakończyła się zderzeniem z innym pojazdem. Przybyły na miejsce patrol zbadał stan trzeźwości kierowców uczestniczących w kolizji. Okazało się, że jeden z kierowców jest nietrzeźwy. Badanie policyjnym alkomatem wykazało u 37-letniego kierowcy opla ponad pół promila alkoholu w organizmie – informuje mł. asp. Marta Lewandowska.

Nietrzeźwemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy, na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Jednak 37-latek z powiatu płockiego poniesie odpowiedzialność za straty materialne, a za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi mu wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Płoccy policjanci ponownie apelują o trzeźwość za kierownicą oraz szacunek dla zdrowia i życia uczestników ruchu drogowego i przypominają, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości to jedno największych przestępstw drogowych.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU