Słyszeliśmy ich na płockim koncercie walentynkowym, na Rock Tower, Katordze czy Juwenaliach. Dzięki wygranej w konkursie, mogli spełnić marzenie o nagraniu własnego utworu w studiu i realizacji teledysku. Mowa o “The Wall” – zespole, który wierzy, że można być sobą i osiągnąć sukces.

Zespół The Wall powstał jesienią 2016 roku z inicjatywy gitarzysty Adama Gankowskiego. Skład zespołu zmieniał się kilkukrotnie, a na dzisiaj tworzą go: Michał Wiśniewski (perkusja), Mateusz Kowalski (wokal, bas) oraz Adam Gankowski (gitara).

Po raz pierwszy publicznie można było usłyszeć ich w 2016 roku podczas dni otwartych w Małachowiance, gdzie zaprezentowali pierwsze autorskie dzieła alternatywno-rockowe. Później The Wall wystąpił na koncercie walentynkowym przed ratuszem w 2017 roku, na festiwalu Rock Tower, wygrał edycję Katorgi, po czym wystąpił na Juwenaliach Politechniki Warszawskiej w Płocku oraz na DJ Night w Żurominie.

– Zdobywając doświadczenie i pnąc się na szczeblach kariery, staramy się udowodnić tym, którzy kiedyś w nas nie wierzyli, że jeśli się chce, można osiągać swoje marzenia, będąc do końca sobą – mówią członkowie zespołu.

Ostatnio The Wall wygrał “Konkurs na kompozycje muzyczne” organizowany przez radiomixx, który polegał na ułożeniu kompozycji do poezji Władysława Broniewskiego i wysłaniu nagrania mp3. Nagrodą było nagranie zwycięskiej piosenki w studio “Klon” w Sierpcu i realizacja teledysku w ramach projektu “Akcja-warsztaty: film i dźwięk”.

Co znajdziemy w ich utworach? – The Wall gra muzykę z pogranicza rocka alternatywnego, choć lubimy także bardziej łagodne granie, czego przykładem jest najnowsze nagranie zatytułowane „Shelter”, do którego klip zostanie nakręcony podczas warsztatów „Rockowe Ogródki” – wyjaśniają muzycy. – Utwór został zarejestrowany w studiu Chrisa Toffsona w Warszawie – producenta, który ma na swoim koncie współpracę z wieloma artystami polskiej sceny: Jeden Osiem L, Lanberry, Stashka, Nowator, Magda Femme, Mateusz Mijal. Mix i mastering nagrania wykonał WDK ze studia Holosonix w Warszawie – dodają.

Obecnie The Wall zajmuje się przygotowaniami na nadchodzące w tym miesiącu koncerty oraz wydawaniem pierwszej Epki. W najbliższy piątek będzie można ich usłyszeć w Warszawie w klubie Voo Doo w ramach letniej sceny. Zespół przygotowuje się też do nagrania w studiu kolejnego singla, a oprócz tego, godzinami przesiaduje w sali prób, szlifując materiał.

W jakim kierunku muzycznym chcieliby się dalej rozwijać?

– To co nas kręci, to mieszanki gatunkowe. Bazując na rocku alternatywnym, staramy się wplatać w naszą muzykę elementy rapu i popu. Chcemy bawić się muzyką i wyróżniać się otwartością na różne style, wciąż stroniąc od schematów w popularnych gatunkach muzycznych, jak i subkulturach – tłumaczą członkowie The Wall.

Trzymamy kciuki za ich dalszy rozwój na muzycznej scenie.

Podziel się:

4 komentarze

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji